Abonament Ekspercki Allegro – czy na pewno się opłaca?

Oskar

CEO

Opublikowane: 7 września, 2022
Kategoria:
5
(3)

Abonament Ekspercki Allegro bardzo polaryzuje sprzedawców. Jego zwolennicy podkreślają, że to doskonały sposób na promocję marki oraz zwiększenie konwersji ofert. Przeciwnicy z kolei zwracają uwagę na nieproporcjonalny do osiąganych wyników sprzedażowych koszt i nikłe znaczenie w interakcji z potencjalnym klientem. Kto ma zatem rację?

Cóż, Abonament Ekspercki z pewnością przydaje się w niektórych sytuacjach, ale w innych przełoży się wyłącznie na przepalenie budżetu.

Co daje Abonament Ekspercki Allegro?

Od tańszej opcji Abonament Ekspercki różni się zaledwie jedną funkcjonalnością, a mianowicie wyświetlaniem wybranego logo obok należących do nas ofert na listingu. Ten element, w zamierzeniu Allegro, ma skutecznie przyciągać uwagę klientów. Czy jednak jest to warte dopłaty w wysokości aż 2801 zł (porównanie cen Abonamentów Eksperckiego i Profesjonalnego – więcej o rodzajach abonamentów znajdziesz w naszym starszym >>artykule)

Jak wynika z naszego doświadczenia, w 8 przypadkach na 10 wyświetlanie loga obok oferty nie wpływa znacząco na generowaną sprzedaż. Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy należysz do tych 20% szczęśliwców, którym Abonament Ekspercki może przynieść realne korzyści? Aby to ustalić, przeanalizuj następujące kwestie

  • ilość wyszukiwań fraz związanych z Twoją marką lub nazwą sklepu na Allegro, 
  • pozycję swojego sklepu na tle konkurencji, 
  • dzienną liczbę wyświetleń zakładki Sklep. 

Jeśli nie wiesz, jak zrobić to samodzielnie, umów się na >>darmową konsultację z naszym specjalistą. W przypadku, gdy uzyskiwane w wymienionych aspektach wartości będą niskie, zwyczajnie nie opłaca Ci się korzystać z Abonamentu Eksperckiego Allegro.

Alternatywa dla Abonamentu Eksperckiego

Na szczęście, wspomniane 2801 zł różnicy pomiędzy poszczególnymi abonentami można przeznaczyć na zwiększenie potencjału swojego sklepu Allegro. Jeśli skorzystasz z pomocy ekspertów, praktycznie zagwarantujesz sobie zwiększenie aktualnej sprzedaży

W Pirk Spark od lat zajmujemy się kompleksową obsługą kont naszych Klientów oraz zwiększaniem dochodów biznesów funkcjonujących na różnych platformach typu marketplace, a za cenę Abonamentu Eksperckiego Allegro możemy zaoferować Ci cały szereg naszych usług!

Wariant I: Miesiąc próbny Prowadzenie Allegro Ads + Audyt konta Allegro

Wybierając tę opcję, nie wiążesz się z nami długotrwałą umową oraz okresem wypowiedzenia. Otrzymujesz natomiast wsparcie dedykowanego specjalisty, który w Twoim imieniu zajmie się tworzeniem reklam na Allegro w oparciu o twarde dane, własne doświadczenie oraz Twoje potrzeby. W ramach tego wariantu przygotujemy dla Ciebie również profesjonalny audyt konta Allegro. W ten sposób zapoznasz się ze wszelkimi bolączkami swojego sklepu oraz uzyskasz konkretne porady, w jaki sposób je zoptymalizować.
Łączny koszt proponowanej usługi to zaledwie 2500 zł. Obejmuje to jeden miesiąc współpracy w zakresie prowadzenia Allegro Ads – za 1500 zł (przy budżecie miesięcznym od 2 500 do 5 000 zł przeznaczonych na Allegro Ads) oraz szczegółowy audyt konta w cenie 1000 zł. Jeśli po tym czasie zdecydujesz się z nami pozostać, koszt naszych działań wyniesie zaledwie połowę tego, co Abonament Ekspercki na Allegro (czyli tylko 1500 zł miesięcznie).

Wariant II: Prowadzenie sprzedaży na Allegro

To usługa kompleksowego prowadzenia sprzedaży na platformie Allegro. Jeśli z niej skorzystasz, zajmiemy się za Ciebie wszystkim poza obsługą klienta, wysyłaniem paczek i Allegro Ads. Co więcej, stworzymy dla Ciebie indywidualną strategię sprzedaży i optymalizacji kosztów. Analizując Twoje konto dokonamy rotacji wyróżnień i innych, mniej efektywnych form promocji, w tym usunięcia „przepalaczy” Twojego budżetu. Zbadamy także potencjał Twojego asortymentu oraz podejmiemy kroki, które realnie zwiększą sprzedaż generowaną przez Twoje konto. W ramach wariantu II otrzymasz od nas również wysokojakościowe treści (w formie tzw. ofert perełek), które pozostaną z Tobą nawet w przypadku rezygnacji z dalszej współpracy. Poprawione aukcje, w pełni zgodne z regulaminem Allegro, automatycznie pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania i trafności.
Co ważne, prowadzenie sprzedaży możesz rozpocząć od umowy na miesiąc próbny, aby samodzielnie przekonać się, ile możemy dla Ciebie zrobić.

Koszt opisanej usługi to 2500 zł miesięcznie.

Wariant III: Całodniowe szkolenie Allegro 

Jeśli szczególnie zależy Ci na rozwoju (własnym lub swoich pracowników), z pewnością opcja całodniowego szkolenia przypadnie Ci do gustu. Zwłaszcza, że na podstawie charakterystyki Twojej branży przygotujemy dla Ciebie oraz Twojego zespołu dedykowany kurs, w którego skład wejdą wybrane przez Ciebie moduły!

Za 2800 zł możesz zdecydować się na aż 2 bloki spośród następujących:

  • Blok I – Kompleksowe szkolenie Allegro Ads 
  • Blok II – Tajniki tworzenia oferty Allegro od podstaw
  • Blok III – Bezpłatne strategie marketingowe oraz rola oprawy graficznej w sprzedaży
  • Blok IV – Płatne strategie marketingowe na Allegro
  • Blok V – Opracowanie strategii konta Allegro 
  • Blok VI – Narzędzia wspierającego sprzedaż na Allegro

Chętnie Ci pomożemy!

Jeśli zastanawiasz się, która z naszych usług będzie najbardziej korzystna dla Twojego biznesu, śmiało skontaktuj się z naszym sprzedawcą lub umów się na darmową konsultację ze specjalistą marketplace. Pamiętaj, że pieniądze wydawane przez Ciebie na Abonament Ekspercki mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, jeśli Twoja marka nie jest zbyt rozpoznawalna. Dlatego też koniecznie przemyśl dostępne opcje i podejmij właściwą decyzję.
Opisane przez nas warianty stanowią zaledwie wycinek naszych usług, jednakże mogą skutecznie zastąpić Abonament Ekspercki Allegro.

W naszym portfolio znajdziesz także opcje współpracy, które są związane z takimi platformami sprzedażowymi jak Shopee, EmpikPlace oraz Erli.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?