Allegro Ads

Zainwestuj w reklamę Allegro Ads i powierz nam jej optymalizację. Zapisz się na darmową konsultację z naszym Specjalistą Allegro Ads!


  baner
  image

  DLACZEGO MY?

  Jesteśmy jedną z pierwszych agencji marketingowych, które zdobyły certyfikat Allegro Ads Partner+

  Certyfikat Allegro Ads Partner + przyznawany jest wyłącznie najskuteczniejszym agencjom zajmującym się kompleksową obsługą sklepów Allegro. Aby go uzyskać zrealizowaliśmy wiele szkoleń oraz zgromadziliśmy imponującą wiedzę z zakresu optymalizacji reklam Allegro Ads. Mamy też ogromne doświadczenie – do tej pory przeprowadziliśmy setki kampanii dla Klientów z różnych branż, operując na bardzo wysokich budżetach.

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • 600%

   O tyle jesteśmy w stanie zwiększyć sprzedaż naszych Klientów.

  • 35

   Tyle wyniósł nasz rekordowy zwrot z inwestycji w skali roku.

  • 100+

   Obecnie optymalizujemy Allegro Ads dla aż tylu Klientów.

  JAK TO DZIAŁA?

  Allegro Ads - prowadzenie kampanii

  Allegro Ads to płatny system reklam, który pozwala Sprzedającym zwiększyć konkurencyjność swoich ofert. Oferowane kampanie dają szansę na szybkie wygenerowanie ruchu na wybranych aukcjach wszystkim sklepom – również tym, które stosunkowo niedawno pojawiły się na Allegro.


  Reklamy Allegro wyświetlane są w najbardziej widocznych miejscach portalu, dzięki czemu trafiają do dużej grupy osób. Obecnie można wśród nich znaleźć takie formy promocji jak: oferty sponsorowane, reklamy graficzne, reklamy zewnętrzne (Allegro Ads Network) oraz Ads4Brands. Każda z dostępnych kampanii realizuje nieco inne cele, jednak wszystkie przekładają się na zwiększenie sprzedaży i rozpoznawalności marki.


  Zarządzanie kampaniami Allegro Ads odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego panelu, który pozwala na bieżące monitorowanie statystyk i szybkie wprowadzanie poprawek. Takie rozwiązanie sprzyja osiąganiu wysokich zwrotów z inwestycji.

  image

  KORZYŚCI

  Dlaczego warto stosować reklamy na Allegro?

  W reklamach Allegro drzemie ogromny potencjał sprzedażowy. Za ich pomocą zrealizujesz wyznaczone cele marketingowe.

  • icon

   Szansa sprzedaży

   Reklamowanie się za pomocą Allegro Ads to najskuteczniejsza i najszybsza forma promocji ofert – zwłaszcza sezonowych.

  • icon

   Pozycja w sieci

   Oferty reklamowane często wyświetlają się na pierwszych podstronach w wynikach wyszukiwania sieci Google.

  • icon

   Rozpoznawalność

   Najlepsze oferty są widocznie nie tylko na platformie Allegro, ale także poza nią.

  • icon

   Większy zysk

   Oferty sponsorowane generują wysoką sprzedaż produktów przy stosunkowo niewielkich kosztach.

  RODZAJE REKLAM

  Najważniejsze formaty reklamowe w Allegro Ads

  System Allegro Ads został stworzony z myślą o sprzedawcach
  pragnących rozwijać swój biznes.

  • image

   Oferty sponsorowane

   To najpopularniejszy format reklam. Aukcje objęte kampanią tego typu standardowo wyświetlają się na samej górze wyników wyszukiwania – tuż nad ofertami promowanymi (choć mogą znajdować się również w innych miejscach na portalu). Oferty sponsorowane rozliczane są w modelu CPC, co oznacza, że reklamodawca ponosi opłatę wyłącznie za kliknięcie w reklamę przez użytkownika.

  • image

   Reklama graficzna (szablonowa i banerowa)

   Ta forma reklamy polecana jest przede wszystkim sprzedawcom chcącym zwiększyć zasięg i rozpoznawalność swojej marki. Kampania pozwala na promowanie ogółu asortymentu danego sklepu za pomocą grafiki lub szablonu.

  • image

   Reklamy zewnętrzne Allegro Ads

   To nic innego jak reklamy produktowe wyświetlane poza serwisem Allegro. Kampania tego typu pozwala dotrzeć do osób, które szukają określonego produktu w sieci Google. Allegro Ads Network umożliwia również tworzenie kampanii remarketingowych na Facebooku.

  • image

   Ads4Brands Allegro Ads

   Usługa została zaprojektowana dla brandów, które posiadają przynajmniej jednego dystrybutora na Allegro. Ads4Brands pozwala na promowanie produktów danej marki z poziomu jednego konta. W ten sposób Allegro chroni dystrybutorów przed wzajemną rywalizacją, a właścicieli brandów przed wynikającymi z tego tytułu stratami.

  STAWIAJ NA PEWNIKI

  Allegro Ads - prowadzenie kampanii przez Pirk Spark

  Działanie na własną rękę przynosi rezultaty, jednak zwykle okazuje się dość czasochłonne i kosztowne. Musisz wiedzieć, że prawdziwym miernikiem efektywności kampanii Allegro jest zwrot z inwestycji. Dlatego oceniając wyniki kampanii, należy brać pod uwagę nie tylko ich zgodność z wyznaczonym celem, ale również poniesione koszty.

  • image

   W osiąganiu tak zadowalających efektów pomagają nam specjalistyczne narzędzia oraz wiedza. Zdobyliśmy ją, tworząc wysokobudżetowe kampanie dla wielu różnych branż. Dzięki temu wiemy, co robić, aby osiągać zamierzone cele. Często nawet wprowadzenie małej zmiany na koncie lub w ofercie potrafi zrobić wielką różnicę. Ogromne doświadczenie sprawia, że niewiele rzeczy może nas zaskoczyć. Przez lata wypracowaliśmy własne unikalne techniki sprzedaży, których nie spotkasz nigdzie indziej.

  • image

   Nigdy nie pozostawiamy kampanii bez nadzoru i monitorujemy je na bieżąco. W analizowaniu naszych działań pomaga nam zestaw specjalistycznych (i często bardzo kosztownych) narzędzi, m.in.: Trade Watch, Trade Analytics oraz Niezbędnik Sprzedawcy. Co ważne, jako Partner Allegro Ads mamy możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi Allegro, jeszcze zanim zostaną wprowadzone na rynek.

  ŚCIEŻKA WSPÓŁPRACY

  Jak pracujemy dla Twojego wzrostu?

  • image

   01

   Kontakt

   Kontaktujemy się z Tobą
   po wypełnieniu formularza

  • image

   02

   Umowa

   Podpisujemy umowę
   obustronnie

  • image

   03

   Brief

   Wysyłamy Ci brief
   do wypełnienia

  • image

   04

   Prace

   Rozpoczynamy
   prace na koncie

  • image

   05

   Efekty

   Pierwsze efekty
   pojawiają się już po 7 dniach

  ZESPÓŁ SPECIALISTÓW

  Nasi specjaliści Allegro Ads

  • slide
   Adrian Turzyński
   Head of Sales & Szkoleniowiec ds. Marketplace

   Były nauczyciel historii związany z e-commerce od około 5 lat. Przez wiele miesięcy, zajmował się klientami z największymi budżetami. Obecnie, spaja też pracę działu Sales i Marketplace. Niedawno powrócił do swoich pedagogicznych korzeni i zaczął prowadzić szkolenia.

   a.turzynski@pirkspark.pl
  • slide
   Michał Dębski
   Team Leader & Marketplace Specialist

   Specjalista Allegro z doświadczeniem w obsłudze klientów zagranicznych. Zwolennik szczerej i otwartej relacji z Klientem. Mimo raczej humanistycznych zainteresowań, potrafi rzetelnie analizować wyniki kampanii Allegro Ads, zawsze dążąc do ich zdecydowanej poprawy. Od niedawna, jeden z dwóch Team Leaderów zespołu Marketplace.

   m.debski@pirkspark.pl
  • slide
   Michał Surmacz
   Team Leader & Marketplace Specialist

   Specjalista z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży e-commerce. Na przestrzeni lat bacznie obserwował zachodzące na rynku zmiany, co obecnie skutecznie wykorzystuje w swoich działaniach. Michał ma prawdziwie analityczny umysł. Specjalizuje się w kampaniach Allegro Ads i przeprowadzaniu audytów. Od niedawna, jeden z dwóch Team Leaderów zespołu Marketplace.

   m.surmacz@pirkspark.pl
  • slide
   Adrianna Roszak
   Customer Service Manager & Marketplace Specialist

   Jedna z pierwszych osób, która zasiliła nasz zespół. Pracując wcześniej w sklepie Allegro, doskonale zrozumiała bolączki sprzedających, dlatego obecnie bardzo szybko reaguje na zgłaszane problemy. Adrianna zajmuje się również rozwojem powiązanego z Allegro działu Customer Service oraz administracją sklepów internetowych.

   a.staniszczak@pirkspark.pl
  • slide
   Anna Krzyżanowska
   Marketplace Specialist

   Swoje doświadczenie zdobywała prowadząc działania marketingowe sklepu internetowego. Obecnie tworzy strategie i kampanie Allegro Ads. Ania, uwielbia kontakt z Klientem. W rozwiązywaniu pojawiających się trudności i problemów pomagają jej ukończone studia z obszaru zarządzania oraz pedagogiki. Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt, a szczególnie kocha małe pieski.

   a.krzyzanowska@pirkspark.pl
  • slide
   Marcin Bielecki
   Marketplace Specialist

   Choć jest najmłodszym specjalistą w naszym zespole, już dał się poznać naszym Klientom jako świetny partner biznesowy. Nic dziwnego, w końcu posiada wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, które szlifował, zajmując się sprzedażą bezpośrednią. Bardzo zależy mu na efektywności swoich działań, dlatego dużo czasu poświęca na analizę i dostosowywanie parametrów kampanii.

   m.bielecki@pirkspark.pl
  • slide
   Zofia Starkowska
   Marketplace Specialist

   Specjalistka ds. marketplace posiadająca doświadczenie w zarządzaniu sklepami internetowymi. Doskonale radzi sobie z prowadzeniem kampanii Ads oraz zwiększaniem sprzedaży organicznej. W kontakcie z Klientem stawia przede wszystkim na otwartość i partnerstwo.

   z.starkowska@pirkspark.pl
  • slide
   Monika Ulbrych
   Sales Specialist

   Jedna z pierwszych osób, które pojawiły się w Pirk Spark. Z Allegro związana od ponad 2 lat. Specjalizuje się w prowadzeniu kampanii Ads, zwiększaniu sprzedaży organicznej konta oraz układaniu strategii sprzedażowych. Najlepiej czuje się w branżach takich jak: Dom i Ogród, Dziecko, Zdrowie oraz Uroda.

   monika@pirkspark.pl
  • slide
   Zuzanna Gajewska
   Social Media Manager

   Absolwentka studiów licencjackich z zakresu marketingu internetowego. Swoje pierwsze kroki na Allegro stawiała, obsługując branżę motoryzacyjną. W Pirk Spark na początku zajmowała się tworzeniem strategii dla klientów Allegro. Obecnie zajmuje się marketingiem firmy.

   z.gajewska@pirkspark.pl

  CASE STUDY

  Projekty, z których jesteśmy dumni

  • slide

   Case study Acco Brands - Ads4Brands

   Wyzwanie

   Utrzymanie (za pośrednictwem jednego podmiotu) zwrotu z inwestycji na określonym poziomie w przypadku wszystkich pięciu kont należących do Klienta.

   Co zrobiliśmy?

   Zrealizowaliśmy kampanie w oparciu o niskie CPC, aby zwiększyć popularność poszczególnych aukcji oraz zmaksymalizować liczbę ich odsłon. Wprowadziliśmy także reklamy graficzne. W ten sposób podnieśliśmy wskaźnik CR oraz zbudowaliśmy satysfakcjonującą sprzedaż.

   Efekt!

   Zapewniliśmy ofertom Klienta ponad 6,5 mln odsłon, co poskutkowało sprzedażą niemal 7 tys. produktów oraz wygenerowaniem wartości na poziomie 268 tys. zł.


  • slide

   Case study Flystore

   Wyzwanie

   Zwiększenie sprzedaży przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego zwrotu z inwestycji.

   Co zrobiliśmy?

   Monitorowaliśmy rynek, aby natychmiastowo reagować na chwilowe trendy. Śledzenie bestsellerów połączyliśmy z usuwaniem nierentownych ofert oraz ciągłym wprowadzaniem optymalizacji.

   Efekt!

   Dzięki Allegro Ads i minimalizacji niepotrzebnych kosztów udało nam się wygenerować dla Klienta sprzedaż o wartości ponad 4,6 mln zł, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii.


  • slide

   Case study Dip 24

   Wyzwanie

   Klient zgłosił się do nas z prośbą o zwiększenie wartości sprzedaży oraz wytypowanie ofert wiodących, które będą w stanie generować zysk w przypadku tymczasowych braków innych produktów.

   Co zrobiliśmy?

   Zajęliśmy się systematycznym wskazywaniem ofert o największym potencjale sprzedażowym oraz ich optymalizacją. W celu zbudowania stałego zysku skorzystaliśmy także z Allegro Ads.

   Efekt!

   Systematycznie wyszukując najlepiej rokujące produkty, udało nam się spełnić oczekiwania Klienta. Już w ciągu pierwszych 30 dni naszej współpracy wygenerowaliśmy sprzedaż, która przekroczyła wartość tej z ubiegłego miesiąca aż o 300%!


  FAQ

  Często zadawane pytania

  • Gdzie mogę sprawdzić wyniki Allegro Ads?

   Z rezultatami prowadzonych przez nas kampanii zapoznasz się, czytając przesyłane (cotygodniowo lub comiesięcznie) e-maile z raportami.

  • W jaki sposób określić dzienny lub miesięczny budżet przeznaczony na działania Allegro Ads?

   Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, uruchomimy specjalne kampanie, które pozwolą nam zebrać odpowiednie dane, a następnie po konsultacji wspólnie ustalimy zwrot z inwestycji oraz budżet.

  • Jaki może być maksymalny/minimalny zwrot z inwestycji kampanii Allegro Ads?

   To kwestia indywidualna i zależna od branży oraz narzuconej marży na produkty. Można wskazać wiele czynników, które wpływają na osiągane wyniki, dlatego dobieramy je jednostkowo.

  • Mam wykupioną w waszej agencji usługę Allegro Ads. Jakie działania mogę poprawić na koncie, aby osiągnąć większe zyski?

   Należy pamiętać, że celem kampanii Allegro Ads jest sprowadzenie ruchu. Oznacza to, że podjęte działania poskutkują zwiększeniem sprzedaży tylko wówczas, gdy konto będzie atrakcyjne wizualnie dla potencjalnych kupujących, a oferty zachęcające do zakupów.

  • Moje reklamy Allegro Ads były dotąd nieefektywne. Czy wasze działania zwiększą ich skuteczność?

   Tak, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia kampanii Allegro Ads. Dlatego też po samym zapoznaniu się z ich ustawieniami, dowiemy się, jakie błędy popełniano do tej pory oraz jak je naprawić.

  • Na moim koncie nigdy nie były prowadzone kampanie Allegro Ads. Czy to oznacza, że moje oferty mogły być niewidoczne dla kupujących?

   Tak, ponieważ poprawnie skonfigurowane kampanie Allegro Ads pozwalają na dotarcie do nowych użytkowników oraz zwiększenie liczby odsłon poszczególnych ofert.

  • Czy mam wpływ na wprowadzane na koncie zmiany? Czy będę każdorazowo akceptować wasze działania?

   Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Jeśli zażyczysz sobie weryfikację naszych działań, zawsze możemy przesyłać Ci je do wcześniejszej akceptacji, zwłaszcza w przypadku, gdy będą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych kosztów (np. uruchomienie wyróżnień).

  • Czy mogę brać czynny udział w tworzeniu strategii marketingowej?

   Jak najbardziej! Podczas tworzenia strategii marketingowej kontaktujemy się z Klientami w celu akceptacji zaproponowanych działań. Liczymy się z ich zdaniem i zawsze bierzemy je pod uwagę, ponieważ to oni najlepiej znają swoje konto oraz produkty.

  • Po jakim czasie od podjęcia współpracy zobaczę na koncie pierwsze efekty działań?

   Pierwsze efekty naszych działań widoczne są już po tygodniu od podjęcia współpracy.

  • Czy to normalne, że dzisiejsza sprzedaż jest inna niż dnia poprzedniego?

   Tak, to zupełnie normalne, dlatego należy brać pod uwagę wynik w skali całego miesiąca, zamiast skupiać się na jednostkowej sprzedaży danego dnia.

  • W mojej ocenie koszty oferowanych przez was usług są relatywnie wysokie. Z czego to wynika?

   W przedstawionej cenie oferujemy przede wszystkim lata zdobytych doświadczeń w branży, wiedzę, w którą zainwestowaliśmy energię i czas oraz zespół profesjonalnych specjalistów (dedykowany konsultant, profesjonalni copywriterzy, graficy oraz specjaliści do spraw narzędzi usprawniających działania na koncie). Do tego w ramach świadczonej usługi wspieramy Klienta w trudnych i kryzysowych sytuacjach, sprawnie rozwiązując wszelkie pojawiające się problemy.

  image

  Spodobał Ci się ten wpis?

  Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

  Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 42

  Bądź pierwszy!

  We are sorry that this post was not useful for you!

  Let us improve this post!

  Tell us how we can improve this post?