Agencja Allegro Ads Pirk Spark ? Reklamy na Allegro Generujące Zysk!

Allegro Ads

Jesteś gotów, aby profesjonalna agencja Allegro Ads, będąca Quality Championem 2024, zajęła się całością działań związanych z płatną reklamą Twojego sklepu na Allegro? Skonfigurujemy za Ciebie kampanie i będziemy je optymalizować, czuwając nad ustalonym z Tobą zwrotem z inwestycji i stosunkiem K/P. Przekonasz się, że potrafimy na siebie zarobić. Już w 48h sprawimy, że potencjalni kupujący, wyszukujący produkty na Allegro trafią właśnie na Twoje oferty a nie konkurencji.

hero

Czym są i jak działają Allegro Ads

Allegro Ads to płatny system reklam na Allegro, który pozwala sprzedającym zwiększyć widoczność swoich ofert. Oferowane kampanie dają szansę na szybkie wygenerowanie ruchu na wybranych aukcjach wszystkim sklepom – również tym, które stosunkowo niedawno pojawiły się na Allegro.

 

Reklamy Allegro Ads wyświetlane są w najbardziej widocznych miejscach portalu, dzięki czemu trafiają do dużej grupy osób. Obecnie można wśród nich znaleźć takie formy promocji jak: oferty sponsorowane, reklamy graficzne, reklamy zewnętrzne (Google Ads) oraz Ads4Brands. Każda z dostępnych kampanii realizuje nieco inne cele, jednak wszystkie przekładają się na zwiększenie sprzedaży i rozpoznawalności marki.

image

Korzyści płynące z reklamy na Allegro

Stawiając na zlecenie prowadzenia kampanii Ads Allegro eksperckiej agencji reklamowej, masz pewność, że Twoje cele zostaną dowiezione.

Większa sprzedaż

Oferty sponsorowane generują wysoką sprzedaż produktów przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Wzrost widoczności

Oferty reklamowane przez Allegro Ads często wyświetlają się na pierwszych podstronach w wynikach wyszukiwania sieci Google.

Pozbycie się overstocków

Dzięki tej najskuteczniejszej formie promocji, szybko i łatwo sprzedasz nadmiar towaru.

Rozkręcenie nowych produktów

Reklama to najlepszy sposób na zagwarantowanie ruchu na nowych ofertach i ich wybicie na listingu.

Wyprzedzenie konkurencji

Większa sprzedaż sprawi, że sukcesywnie zaczniesz przebijać się na górę listy top sprzedawców.

…i podebranie jej klientów

Dobrze skonfigurowana reklama na Allegro podbierze część klientów Twoim konkurentom.

Rodzaje reklam Allegro Ads

Poznaj najważniejsze formaty reklamowe jakie oferuje system Allegro Ads.

image

Oferty sponsorowane

To najpopularniejszy format reklam na Allegro. Aukcje objęte kampanią tego typu standardowo wyświetlają się na samej górze wyników wyszukiwania – tuż nad ofertami promowanymi (choć mogą znajdować się również w innych miejscach na portalu). Oferty sponsorowane rozliczane są w modelu CPC, co oznacza, że reklamodawca ponosi opłatę wyłącznie za kliknięcie w reklamę przez użytkownika.

image

Reklama graficzna (szablonowa i banerowa)

Ta forma reklamy Allegro Ads polecana jest przede wszystkim sprzedawcom chcącym zwiększyć zasięg
i rozpoznawalność swojej marki. Kampania pozwala na promowanie ogółu asortymentu danego sklepu internetowego za pomocą grafiki lub szablonu. Wyświetla  się  według  słów kluczowych i wykluczających oraz określonej kategorii.

image

Reklamy zewnętrzne Allegro Ads

To nic innego jak reklamy produktowe wyświetlane poza serwisem Allegro. Kampania Ads Allegro tego typu pozwala dotrzeć do osób, które szukają określonego produktu bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Kampanie tego typu zwiększają zatem ruch na ofertach, podbierając potencjalnych kupujących e-sklepom i innym serwisom marketplace.

image

Ads4Brands Allegro Ads

Usługa została zaprojektowana dla brandów, które posiadają przynajmniej jednego dystrybutora na Allegro. Ads4Brands pozwala na promowanie produktów danej marki z poziomu jednego konta. W ten sposób Allegro chroni dystrybutorów przed wzajemną rywalizacją, a właścicieli brandów przed wynikającymi z tego tytułu stratami.

Jak wygląda współpraca z agencją reklamową Allegro, Pirk Spark?

Doświadczony specjalista Allegro Ads, którego w ramach dwupoziomowej kontroli jakości monitoruje Team Leader i Senior Ekspert, opracuje
i wdroży indywidualną strategię reklamową dla Twojego konta.

 

W zakres usługi prowadzenia Allegro Ads w Pirk Spark wchodzi:

 

  • konfiguracja kampanii reklamowych
  • regularny monitoring i optymalizacja
  • rozkręcanie reklamą nowych produktów, tworzenie nowych kampanii pod promocje i zmiany w asortymencie
  • najlepsze raportowanie na rynku: Raporty Allegro Ads + Raporty Twój Biznes
image

Tylko nasza agencja Allegro Ads da Ci tak
kompleksowe raporty sprzedaży na Allegro!

Wiedząc jak ważna jest możliwość dokładnej oceny inwestowania w reklamę Allegro Ads przez pryzmat całego stosunku kosztów i przychodów
konta sprzedażowego
, stworzyliśmy specjalny system raportowania: Raporty Allegro Ads i Raporty Twój Biznes. Dostajesz je od nas na maila
automatycznie z każdego tygodnia i miesiąca współpracy.

Raporty Allegro Ads

To klasyczne raporty wyników kampanii reklamowych – przedstawiamy w nich zwrot z inwestycji Allegro Ads, ilość sprzedanych sztuk dzięki reklamie, wartość sprzedaży, klikalność, odsłony i koszty reklam.

 

Raport Twój Biznes

 

To z kolei prawdziwy gamechanger dla Twojego Biznesu: raporty rentowności całego konta sprzedażowego, poszczególnych kategorii i ofert na Allegro. W koszty wliczone są już w nie aktualne opłaty za Allegro Ads! Nie musisz zatem czekać na koniec miesiąca na całościowe podsumowanie od Allegro, nie musisz ręcznie dodawać kosztów reklam do wszystkich kosztów konta – z tygodnia na tydzień dostajesz od nas dane o aktualnym K/P! Co więcej, dzięki ukazywaniu kluczowych parametrów biznesowych w rozbiciu na kategorie, transparentnie widzisz w jaki sposób reklama podbija całość Twojej sprzedaży w danym segmencie i w które kategorie warto zainwestować więcej, a w które nie.

Proces rozpoczęcia prowadzenia kampanii Allegro Ads

Całą procedurę mamy szczegółowo opracowaną tak, aby Twoje reklamy ruszyły już w 48h i nie doszło do początkowych spadków wyników:

 

  • Uzupełniasz brief, podpisujesz umowę, opłacasz fakturę.
  • W 24h nasz specjalista umawia z Tobą na następny dzień spotkanie Smooth Call, gdzie potwierdzamy założenia i zadania.
  • Jeszcze tego samego dnia konfigurujemy kampanie Allegro Ads na naszym koncie agencyjnym, układając jak najlepszą strukturę.
  • W pierwszym tygodniu uruchamiamy również reklamy graficzne, a od drugiego tygodnia reklamy graficzne banerowe.
  • Przez cały okres współpracy optymalizujemy Allegro Ads, dokonując korekt.
image

Historie sukcesu naszych Klientów Allegro Ads

slide

Case study Acco Brands

Wyzwanie
Utrzymanie (za pośrednictwem jednego podmiotu) zwrotu z inwestycji na określonym poziomie w przypadku wszystkich pięciu kont należących do Klienta.

 

Co zrobiliśmy?
Zrealizowaliśmy kampanie Ads Allegro w oparciu o niskie CPC, aby zwiększyć popularność poszczególnych aukcji oraz zmaksymalizować liczbę ich odsłon. Wprowadziliśmy także reklamy graficzne.  W ten sposób podnieśliśmy wskaźnik konwersji oraz zbudowaliśmy satysfakcjonującą sprzedaż.

 

Efekt
Zapewniliśmy ofertom Klienta ponad 6,5 mln odsłon, co poskutkowało sprzedażą niemal 7 tys. produktów oraz wygenerowaniem wartości na poziomie 268 tys. zł.

slide

Case study Flystore

Wyzwanie
Zwiększenie sprzedaży przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego zwrotu z inwestycji w Allegro Ads.

 

Co zrobiliśmy?
Monitorowaliśmy rynek, aby natychmiastowo reagować na chwilowe trendy. Śledzenie bestsellerów połączyliśmy z usuwaniem nierentownych ofert oraz ciągłym wprowadzaniem optymalizacji.

 

Efekt!
Dzięki Allegro Ads i minimalizacji niepotrzebnych kosztów udało nam się wygenerować dla Klienta sprzedaż o wartości ponad 4,6 mln zł, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii.

slide

Case study Dip 24

Wyzwanie
Klient zgłosił się do nas z prośbą o zwiększenie wartości sprzedaży oraz wytypowanie ofert wiodących, które będą w stanie generować zysk w przypadku tymczasowych braków innych produktów.

 

Co zrobiliśmy?
Zajęliśmy się systematycznym wskazywaniem ofert o największym potencjale sprzedażowym oraz ich optymalizacją. W celu zbudowania stałego zysku skorzystaliśmy także z Allegro Ads.

 

Efekt!
Systematycznie wyszukując najlepiej rokujące produkty, udało nam się spełnić oczekiwania Klienta. Już w ciągu pierwszych 30 dni naszej współpracy wygenerowaliśmy sprzedaż, która przekroczyła wartość tej z ubiegłego miesiąca aż o 300%!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o reklamy na Allegro

W jaki sposób ustalić dzienny lub miesięczny budżet na kampanie Allegro Ads?

Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, uruchomimy specjalne kampanie, które pozwolą nam zebrać odpowiednie dane, a następnie damy rekomendacje i wspólnie ustalimy zwrot z inwestycji Allegro Ads oraz budżet reklamowy.

Jaki może być maksymalny/minimalny zwrot z inwestycji w Allegro Ads?

To kwestia indywidualna i zależna od branży oraz narzuconej marży na produkty. Dla jednych dobrym zwrotem z inwestycji w Ads Allegro jest 10 zł, a dla innych 30 zł. Można wskazać wiele czynników, które wpływają na osiągane wyniki, dlatego dobieramy je jednostkowo.

Czy Allegro Ads się opłaca?

Warto reklamować swoje oferty na Allegro, szczególnie te nowe, aby dobrze je wypozycjonować. Ruch wygenerowany przez Allegro Ads podniesie liczbę zakupów i pozytywnie wpłynie na wskaźnik trafności oferty.

Jak wygląda okres wypowiedzenia umowy waszej agencji Allegro Ads?

Przy usłudze Allegro Ads obowiązuje Cię krótkie wypowiedzenie miesięczne ze skutkiem na koniec miesiąca (tj. usługa trwa do końca kolejnego miesiąca).

hero image

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba głosów 146

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?