Jak sprzedawać na Allegro bez firmy i z firmą? Poradnik 2024

Avatar for Oskar Hertman

Oskar Hertman

CEO Pirk Spark

Opublikowane: 14 stycznia, 2024
Kategoria:
4.3
(51)

Chcesz sprzedawać na Allegro? A może już posiadasz własny sklep internetowy, ale rozglądasz się za dodatkowymi opcjami? 2024 rok, to nadal rok, kiedy sprzedaż na Allegro może być niezwykle opłacalna, nawet pomimo sporej konkurencji w wybranych branżach. Jako specjaliści z agencji marketplace doświadczonej w obsłudze Allegro uważamy, że to doskonała platforma e-commerce bez względu na to, czy poszukujesz tylko dodatkowego kanału sprzedaży online, czy też planujesz skupić się wyłącznie na działalności w ramach jednego serwisu.

Jak zacząć sprzedawać na Allegro, aby osiągać satysfakcjonujące wyniki? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, stworzyliśmy krótki poradnik, dzięki któremu przyswoisz najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania na portalu i rozwiniesz swoją sprzedaż w internecie zarówno jako osoba prywatna, jak i firma.

Jak sprzedawać na Allegro bez firmy i z firmą? Poradnik dla sprzedawców w 2024.
 1. Sprzedaż na Allegro jako fenomen
 2. Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto w 2024?
 3. Czy wciąż można sprzedawać jako osoba prywatna?
 4. Jak sprzedawać na Allegro bez firmy w 2024?
 5. Jak sprzedawać na Allegro, posiadając firmę?
 6. Abonament Allegro
 7. Allegro sprzedaż 2024 – podsumowanie 
 8. Jak sprzedawać na Allegro bez firmy i z firmą? FAQ

Sprzedaż na Allegro jako fenomen

Allegro to najpopularniejsza platforma typu marketplace na polskim rynku. Każdego miesiąca z portalu korzysta ok. 20 mln użytkowników, z czego ponad połowa (ok. 13 mln) to aktywni klienci. Imponująco prezentuje się także kwota, jaką średnio pozostawia w serwisie jego użytkownik. W 2021 r. wyniosła aż 2969 zł i wiele wskazuje, że nadal nie osiągnęła szczytu! 

Wyjątkowej pozycji Allegro nie zdołały zagrozić nawet tak ogromne zagraniczne serwisy jak Amazon i eBay. O sile portalu może świadczyć również sytuacja Shopee. Bez względu na dobre rokowania, singapurski gigant był zmuszony do opuszczenia Polski po zaledwie roku od rozpoczęcia działalności. Na taki stan rzeczy wpływ miały niewystarczające zyski – polscy internauci zwyczajnie woleli korzystać z Allegro, nawet pomimo prowadzonych przez Shopee atrakcyjnych akcji promocyjnych.

Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto w 2024?

 • Marketplace Allegro oferuje swoim sprzedawcom dostęp do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. Żaden inny kanał e-commerce nie może pochwalić się podobnymi zasięgami w Polsce!
 • W porównaniu z konkurencyjnymi platformami sprzedażowymi portal wyróżnia się przejrzystą procedurą rejestracji. Proces zakładania konta jest banalnie prosty i nie wymaga kontaktu z dedykowanym konsultantem. To oznacza, że w przypadku Allegro można rozpocząć sprzedaż błyskawicznie.
 • Jako lider w swojej branży serwis przoduje także pod względem narzędzi wspierających sprzedaż oraz liczby integracji automatyzujących wykonywanie codziennych obowiązków (w tym pozwalających na zarządzanie dostawami). 
 • Co niezwykle istotne (zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją działalność w internecie), korzystanie z Allegro wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami (przynajmniej w porównaniu z utrzymywaniem własnego sklepu internetowego)

Zastanawiasz się, jak sprzedawać na Allegro zabawki, odzież, kawę itp.?

O tym, jakie produkty są najpopularniejsze w danej kategorii, pisaliśmy w osobnych artykułach. Dzięki nim lepiej zaczniesz swoją Allegro sprzedaż w 2024!

Dowiedz się, jak sprzedawać na Allegro:

Czy wciąż można sprzedawać na Allegro jako osoba prywatna?

Być może pamiętasz jeszcze platformę Allegro jako niewielki serwis aukcyjny, na którym każda osoba prywatna mogła wystawić używane przedmioty. Obecnie portal nie funkcjonuje już w ten sposób. Zamiast tego Allegro skupione jest na sprzedaży prowadzonej przez podmioty gospodarcze, podczas gdy sprzedaż okazjonalna praktykowana jest raczej na Allegro Lokalnie. To osobna część serwisu przeznaczona do sprzedaży okazjonalnej lub regularnej, ale niewymagającej posiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej. Dowiedz się więcej, o tym jak sprzedawać na Allegro Lokalnie.


To znaczy, że możesz legalnie sprzedawać na Allegro bez firmy, jeśli Twój miesięczny zysk z tego typu działalności wynosi maksymalnie 75% wartości minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia 2024 roku wynosi ono 4242 zł brutto. Tym samym, nie musisz zakładać działalności gospodarczej, pod warunkiem że każdego miesiąca Twoje konto generuje nie więcej niż 3181,5 zł brutto. Pamiętaj jednak, że brak firmy nie zwalnia Cię z konieczności opłacania podatku VAT oraz podatku dochodowego!

Jak sprzedawać na Allegro bez firmy w 2024?

Aby sprzedawać na Allegro Lokalnie, wystarczy posiadać zwyczajne konto Allegro. Allegro Lokalnie ma uproszczony interfejs w stosunku do zwyczajnej wersji portalu, dlatego oferuje ograniczone funkcje. Nie należy jednak traktować tego jako wady. Wręcz przeciwnie – wystawianie ofert i zarządzanie nimi jest na Allegro Lokalnie o wiele łatwiejsze. 

➔ Więcej na temat tego, jak sprzedawać na Allegro nie posiadając firmy, w tym instrukcję jak zacząć, dowiesz się z naszego artykułu Jak sprzedawać na Allegro jako osoba prywatna

Wystawianie oferty odbywa się poprzez funkcję Wystaw przedmiot. Serwis wymaga stworzenia tytułu oraz wybrania kategorii. Pozwala również na zamieszczenie zdjęć (maksymalnie 15). Choć w przypadku Allegro Lokalnie często sprawdza się nawet szczątkowy opis, lepiej poświęć mu trochę czasu – w taki sposób niskim kosztem wyróżnisz się na tle innych sprzedawców nieposiadających firmy. 

Co ważne, wystawianie ofert na Allegro Lokalnie nie generuje żadnych opłat. Serwis pobiera jedną prowizję pod postacią opłaty za sprzedaż. Obciążenie dotyczy wyłącznie aukcji w formacie licytacja oraz Kup teraz i wynosi 7,9% wartości sprzedanego przedmiotu (wyjątek stanowi kategoria Elektronika – w jej przypadku opłata stanowi zaledwie 4,9%).

Jak sprzedawać na Allegro, posiadając firmę?

Pierwsze kroki – Jak zacząć? 

Jeśli posiadasz własną firmę i masz zamiar sprzedawać towary za pośrednictwem platformy Allegro, musisz posiadać konto firmowe. Aby je założyć, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Od użytkowników biznesowych serwis wymaga podania takich danych jak nazwa konta, numer telefonu, adres e-mail oraz NIP. W niektórych przypadkach koniecznym może okazać się dostarczenie skanu dokumentu, który potwierdzi, że prowadzisz działalność gospodarczą. Po wszystkim należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł. 

Po zaakceptowaniu go przez Allegro, Twoje konto zostanie uruchomione. Cały proces może trwać do 3 dni roboczych, ale w większości przypadków nie przekracza 24 h. Co więcej, po tym czasie otrzymasz zwrot wpłaconych środków.

Wystawienie oferty = formalne rozpoczęcie sprzedaży Allegro

Gdy Twoje konto będzie już aktywne, czas zacząć sprzedawać na Allegro! Na szczęście w jest to bardzo łatwe. Aby wystawić przedmiot na sprzedaż, musisz tylko wpisać jego nazwę lub kod EAN w odpowiednim miejscu. To spowoduje rozwinięcie wewnętrznego katalogu. Gdy wybierzesz z niego właściwą pozycję, przejdziesz do formularza wystawiania. Wymaga on nadania tytułu aukcji oraz wybrania rodzaj oferty (Kup teraz lub licytacja). W tym momencie warto także uzupełnić parametry oraz dodać opis oraz zdjęcia. Bardzo ważne jest uzupełnienie wszystkich obowiązkowych elementów, a także zakładek Zwroty i Reklamacje

Gotowe? W takim razie wystaw przedmiot!

Jeśli posiadasz niewiele towarów, całość przygotowania swojego sklepu internetowego Allegro nie zajmie Ci dużo czasu. Problem może się zacząć w przypadku konieczności wystawienia kilkudziesięciu (lub kilkuset) ofert. Dobra wiadomość jest taka, że można zintegrować Allegro z samodzielnym e-sklepem. W tym celu warto posłużyć się narzędziem typu BaseLinker, które pozwala na wygodne zarządzanie sprzedażą. System nie tylko automatycznie stworzy aukcje na portalu, ale także połączy posiadane stany magazynowe z właściwymi ofertami.

Abonament Allegro

Prowadzenie sprzedaży Allegro to coś znacznie więcej niż wystawienie przedmiotu. Efektywna sprzedaż na Allegro wymaga opłacania wybranego abonamentu. W przypadku portalu „abonament” oznacza po prostu dostęp do zestawu narzędzi wspierających codzienne funkcjonowanie sklepu. Choć w teorii da się sprzedawać w serwisie i bez tego, w rzeczywistości bardzo trudno osiągać wówczas satysfakcjonujące wyniki. Dlatego też już na początku swojej działalności warto zastanowić się nad wyborem najlepszej opcji dla siebie.

Obecnie portal oferuje sprzedawcom aż 3 różne abonamenty Allegro, które różnią się od siebie ceną i dostępnymi funkcjonalnościami.

Abonamenty Allegro 2024 dla sprzedawców - porównanie, tabela

Koszty sprzedaży na Allegro

Niezależnie od tego, czy będziesz korzystać z abonamentu Allegro, czy też nie, sprzedaż produktów w serwisie wiąże się koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Rodzaje opłat Allegro:

 • za wystawianie produktów (opłata tego typu jest uzależniona od ceny towaru, a w przypadku aukcji – od ceny końcowej),
 • za tzw. opcje dodatkowe (w przypadku korzystania z wyróżnień i promowania na stronie działu portal nalicza je co 10 dni, z kolei za wyróżnienia elastyczne oraz pakiet Promo – co 24 h),
 • za przedłużenie oferty (dotyczy ofert, które są starsze niż 365 dni i w których w tym czasie nie doszło do żadnej sprzedaży) 
 • oraz prowizje od sprzedaży (wysokość prowizji różni się m.in. w zależności od danej kategorii, ceny, liczby sprzedanych sztuk oraz formy promocji i może oscylować w zakresie od 2 do nawet 16% wartości produktu. Co ważne, w przypadku niewłaściwego naliczenia, Allegro zapewnia automatyczny zwrot prowizji!).
 • Jeśli z jakichś powodów nie masz zamiaru korzystać z abonamentu Allegro, pamiętaj, że za każdy sprzedany produkt serwis pobierze od Ciebie dodatkowe 1 zł.

➔ Aby wyliczyć wysokość opłat, warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora opłat na stronie Allegro. Pamiętaj też o systematycznym sprawdzaniu zakładki „Rozliczenia”. Znajdziesz tam faktury oraz wszelkie informacje o płatnościach.

➔ Jeśli korzystasz z Allegro Ads, Twoje koszty mogą istotnie wzrosnąć. Zapoznaj się z naszym artykułem o kosztach Allegro Ads, aby dowiedzieć się, ile kosztuje używanie płatnych reklam Allegro.

➔ Chcesz obliczyć rentowność swojego konta Allegro? Nie musisz robić tego ręcznie! Skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, jakim jest AlleSpark Raporty Allegro Rentowność, aby szybko sprawdzić rentowność swojego sklepu (wraz z kosztami Allegro Ads!). 

➔ Pamiętaj, że portal nie zawsze nalicza prowizję prawidłowo i przysługuje Ci prawo do tego, aby się od niej odwołać. Jak to zrobić? Dowiesz się, czytając nasz artykuł o zwrotach prowizji Allegro

Działania organiczne na platformie Allegro

Wielu początkujących w sprzedaży na Allegro zaniedbuje działania organiczne. Zamiast pracować nad optymalizacją konta, korzystają z nierentownych metod promowania i/lub skupiają się wyłącznie na kampaniach Allegro Ads. W takiej sytuacji trudno o efektywną sprzedaż. Oczywiście, promocje i kampanie marketingowe są bardzo przydatne, ale nigdy nie wolno zapominać, że nawet najbardziej atrakcyjna kreacja reklamowa nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli posiadany asortyment nie będzie prezentował się zachęcająco

Aby zbudować (a później także utrzymać) solidną sprzedaż, należy wyróżnić się na tle konkurencji. Warto podejść do tego dwutorowo: dbając zarówno o zakładkę „Sklep”, jak i wystawiane oferty.

Co musisz wiedzieć o zakładce „Sklep” na swoim koncie Allegro?

„Sklep” to bardzo ważna podstrona. Dzięki charakterystycznemu układowi upodabnia konto Allegro do sklepu internetowego. Warto ją odpowiednio wykorzystać, aby stworzyć wizytówkę dla własnej firmy. Zwłaszcza że zakładka daje duże możliwości indywidualizacji i pozwala na przeprowadzenie szeregu działań brandingowych. Przede wszystkim stanowi jednak doskonałe miejsce do promowania swojego asortymentu i zwiększania świadomości własnej marki.

Wielu sprzedawców Allegro bardzo chciałoby pomóc klientom w wyborze produktów. Do tego zakładka „Sklep” także doskonale się nadaje! Pozwalając na zaprojektowanie tagów, czyli wygodnych połączeń z wybranymi grupami produktowymi, ułatwia wyszukiwanie towarów i, jednocześnie, przyspiesza proces finalizowania zakupów.

Zdjęcia produktu mają na Allegro duże znaczenie

Na wysoką sprzedaż na Allegro ogromny wpływ mają odpowiednio przygotowane oferty. Allegro słynie z dużej konkurencji, jeśli więc nie chcesz walczyć o uwagę kupujących poprzez systematyczne obniżanie cen, musisz skupić się na poprawie jakości swoich aukcji. Optymalizując oferty, pamiętaj, że użytkownicy internetu kupują oczami. Dlatego też dużą uwagę przyłóż do grafik produktowych.

Generalnie, najlepiej na Allegro sprawdzają się dobrze oświetlone zdjęcia prezentujące towar na jasnym, neutralnym tle. W niektórych przypadkach (np. sprzedaży elektroniki lub innego asortymentu sprzedażowego) warto posłużyć się zbliżeniami, które zaprezentują istotne detale. Jeśli posiadasz produkty o niezbyt oczywistym zastosowaniu, koniecznie zamieść grafiki w różnych aranżacjach – dzięki temu wskażesz potencjalnym klientom możliwość ich wykorzystania.

Sprzedaż na Allegro bez firmy i z firmą - przykład pięknej oferty produktowej 2024
Przykładowy opis i zdjęcia produktu z Allegro jednego z naszych klientów

Opisy produktów to ważna część ofert Allegro

Także opisy mają duży wpływ na sprzedaż na Allegro. Według badań teksty ofertowe mają niemal 90% wpływ na konwersję. To bardzo dużo, a mimo to wciąż wielu sprzedających nieszczególnie się nimi przejmuje. Nie popełniaj ich błędu! Atrakcyjny opis produktowy powinien być nie tylko poprawny językowo, ale także zwięzły i przejrzysty. Dobrze, aby przedstawiał pomysły na wykorzystanie danego przedmiotu oraz jego zalety i najważniejsze cechy. 

Pamiętaj, aby wykorzystać odpowiednie słowa kluczowe! Bardzo ważna jest także forma. Opisując swój asortyment, unikaj długich zdań. Doskonale sprawdzają się za to wszelkie wypunktowania i wyliczanki. Na czytelność duży wpływ ma również używanie pogrubień. 

➔ Chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu skutecznych opisów Allegro? Pobierz nasz darmowy e-book Sekrety tworzenia ofert na Allegro, który poszerzy Twoją wiedzę w temacie!

Promowanie ofert na Allegro

Na maksymalizację sprzedaży na Allegro mocno oddziałują reklamy. Allegro daje swoim sprzedawcom możliwość korzystania zarówno z metod promocji (takich jak wyróżnienie, pogrubienie, rabat ilościowy oraz Strefa Okazji), jak i kampanii Allegro Ads. Pamiętaj, że ich efektywność nie zależy jednak od ilości, a jakości. W przypadku promowania ofert bardzo duże znaczenie – jak w każdej sytuacji – ma zachowanie rozwagi. Działając nieostrożnie, szybko pozbawisz się budżetu marketingowego, nie osiągając przy tym założonych celów.

Analiza konkurencji i jej zalety

Staraj się nie korzystać ze wszystkich opcji naraz. Nie włączaj od razu podświetleń i nie umieszczaj swojego towaru w Strefie Okazji bez zastanowienia. Lepiej poświęć trochę czasu na zaprojektowanie własnej strategii marketingowej. Do tego celu skorzystaj z analizy konkurencji (sprawdź, co konkretnie sprawdza się w jej przypadku) oraz sezonowości. Dzięki wytypowaniu najważniejszych dla swojego asortymentu okresów sprzedażowych przygotujesz się do nich odpowiednio wcześniej i z pewnością zdobędziesz zainteresowanie kupujących zgromadzonych na Allegro

Analiza konkurencji (która w niektórych kategoriach jest naprawdę zajadła) ułatwi Ci także rozszerzanie asortymentu, a nawet planowanie cen (w tym drugim przypadku bierz pod uwagę również kwotę niezbędną do skorzystania z Allegro Smart, z którego korzysta bardzo wielu użytkowników serwisu). Więcej o tym, dlaczego warto uwzględnić te informacje w swoich działaniach, dowiesz się z naszego artykułu Allegro Smart dla sprzedających.

Postaw na reklamę, czyli Allegro Ads!

Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto korzystać z Allegro Ads, odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Już po przeprowadzeniu minimum działań organicznych warto skorzystać z wewnętrznego systemu reklamowego serwisu. Kampanie mają ogromny wpływ na ruch na koncie, dlatego doskonale sprawdzają się podczas ściągania uwagi klientów.

Oferty sponsorowane na Allegro

Początkowo dobrze zacząć od stworzenia ofert sponsorowanych, które rozliczane są według modelu CPC (koszt za kliknięcie) i, dzięki temu, cechują się sporym poziomem bezpieczeństwa. W ich przypadku płaci się jedynie za realne wyświetlenie kreacji przez użytkownika, co oznacza, że nie powodują przepalania budżetu. Tym samym, na ogół nadają się do wszelkiego rodzaju testów i ułatwiają selekcjonowanie produktów.

Kampanie graficzne Allegro

Do kampanii graficznych przejdź dopiero po wytypowaniu towarów z największym potencjałem. Reklamy tego typu (zarówno szablonowe, jak i banerowe) przynoszą najlepsze efekty w przypadku bestsellerów. Nigdy jednak nie zostawiaj ich bez nadzoru! W przeciwieństwie do ofert sponsorowanych są bowiem oparte na modelu CPM (koszt za każde tysiąc wyświetleń), co sprawia, że mogą szybko spowodować wyczerpanie założonego budżetu. 

Ogólnie, żeby uniknąć niepotrzebnych strat, wyrób w sobie nawyk częstego monitorowania swoich kreacji. Sprawdzając, jak sobie radzą kilka razy w ciągu dnia, będziesz w stanie odpowiednio reagować na błyskawicznie zmieniającą się sytuację rynkową.

Jak sprzedawać na Allegro z firmą - porady artykuł dla sprzedawców i nie tylko
Screen z panelu Allegro Ads na stronie allegro.pl

Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto dbać o jakość? 

Allegro bardzo zależy na zadowoleniu klientów. Stąd potrzeba stałego monitorowania jakości obsługi swoich sprzedawców. Aby zachęcić ich do utrzymywania wymaganego poziomu, portal stworzył wewnętrzny parametr nazywany jakością sprzedaży Allegro. Obecnie może być ona „Super”, „Dobra”, „Neutralna”, „Wymagająca poprawy” oraz „Nieakceptowalna”. 

Allegro Super Sprzedawca – co to oznacza?

Ocena „Super” uprawnia do otrzymania tytułu Super Sprzedawcy, który wiąże się z licznymi gratyfikacjami. Przede wszystkim sprawia, że potencjalni klienci otrzymują jasną informację, że w danym miejscu warto robić zakupy, co pozytywnie wpływa nie tylko na sprzedaż Allegro, ale także rozpoznawalność własnej marki. Odznaczenie Super Sprzedawca oznacza również zajmowanie lepszych pozycji na listingu dzięki wysokiemu wskaźnikowi trafności Allegro (w przypadku domyślnego sortowania), co również pośrednio przekłada się na osiąganie lepszych wyników.

Jak dbać o jakość sprzedaży Allegro?

Z drugiej strony niskie oceny mogą skutkować otrzymaniem dotkliwych kar – na przykład ograniczeniem widoczności wystawionych aukcji i, tym samym, generowaniem niższych przychodów przez cały sklep. Dlatego też już na samym początku swojej przygody z serwisem, a nawet jeszcze wcześniej – gdy dopiero myślisz, czy zacząć sprzedawać na Allegro, uwzględnij w swoich planach na rozwój biznesu, aby zostać Super Sprzedawcą. 

W tym celu dbaj o przestrzeganie regulaminu platformy, terminową realizację zamówień oraz uzyskiwanie dobrych ocen od kupujących. Dołóż także wszelkich starań, aby zapewnić atrakcyjną ofertę. Oczywiście, chodzi tu nie tylko o sam produkt, ale także o to, w jaki sposób go zaprezentujesz. 

Duże znaczenie ma również obsługa klienta. Odpowiadając na zapytania i dyskusje, pilnuj określonych przez Allegro wymogów czasowych. Aby ułatwić sobie to zadanie, możesz skorzystać ze specjalnych autoresponderów, np. darmowego autorespondera wiadomości oraz darmowego autorespondera dyskusji od AlleSpark. Na zadowolenie klientów dobrze działa także szeroki zakres obsługiwanych dostaw. Koniecznie zwróć też uwagę na oferowaną formę płatności!

Allegro sprzedaż 2024 – podsumowanie

Wiesz już, jak zacząć sprzedaż na Allegro – największym polskim portalu typu marketplace. Dzięki naszemu poradnikowi na pewno szybko się na nim odnajdziesz. Pamiętaj, że sukces sprzedażowy nie zależy od kategorii produktu. Wielu sprzedawców doskonale radzi sobie w serwisie, oferując niespotykane i mało popularne towary. W rzeczywistości na Allegro jest miejsce dla każdego (o czym świadczy choćby istnienie kategorii „Nieruchomości”). Ważne, żeby zachować rozwagę i zawsze trzymać rękę na pulsie!

Jak sprzedawać na Allegro bez firmy i z firmą? Poradnik 2024 – FAQ

Czy sprzedaż na Allegro jest opłacalna?

Sprzedaż na Allegro może być bardzo opłacalna – wszystko zależy od określonych celów i podejmowanych działań. Aby zwiększyć rentowność, warto także co jakiś czas przyglądać się ponoszonym kosztom. Trzymając rękę na pulsie, o wiele łatwiej ograniczyć niepotrzebne wydatki. Zobacz nasz artykuł o tym, jak liczyć rentowność sprzedaży na Allegro

Co sprzedawać na Allegro w 2024 roku? 

Zainteresowanie danymi produktami zmienia się na Allegro w zależności od sezonu. Aby być zawsze na czasie, staraj się regularnie sprawdzać top oferty w Allegro Analytics. Dobrym źródłem wiedzy są także branżowe artykuły. Na blogu Pirk Spark znajdziesz poradniki, które podpowiedzą Ci, co i jak sprzedawać, aby generować satysfakcjonujące zyski. 

Ile się płaci za sprzedaż na Allegro?

To, ile zapłacisz za swoją Allegro sprzedaż, zależy od bardzo wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma to, czy posiadasz konto firmowe, czy też nie oraz ile produktów sprzedajesz i w jakich kategoriach je umieszczasz. Orientacyjną wysokość opłat poznasz, korzystając z oficjalnego kalkulatora Allegro.

Czy można handlować na Allegro bez działalności gospodarczej?

Tak. Zgodnie z prawem możesz handlować na Allegro, nie posiadając firmy, o ile Twoje zarobki z tytułu tej działalności nie przekraczają wyznaczonego progu. Brak firmy nie zwalnia Cię jednak z obowiązku opłacania VAT oraz podatku dochodowego. 

Ile można sprzedawać w 2024 na Allegro bez działalności gospodarczej?

Nie posiadając działalności gospodarczej, można legalnie sprzedawać na Allegro, jeśli miesięcznie generuje się maksymalnie 75% wartości minimalnego wynagrodzenia, a więc nie więcej niż 3181,5 zł brutto. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, ile wynosi minimalne wynagrodzenie, ponieważ jego wartość zmienia się 1 stycznia oraz 1 lipca każdego roku.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 51

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?