Allegro Ads Express – czy na pewno się opłaca? 

Avatar for Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska

Marketing Specialist

Opublikowane: 3 listopada, 2022
Kategoria:
4.6
(5)

Allegro oferuje swoim sprzedawcom wiele sposobów promowania konta. To nie tylko wyróżnienia i Strefa Okazji, ale także możliwość prowadzenia płatnych kampanii. Te ostatnie są na tyle zaawansowane, że wymagają osobnego narzędzia, którym jest Panel Allegro Ads. Jego obsługa bywa dość skomplikowana – do tego stopnia, że Allegro stworzyło osobny, automatyczny system tworzenia reklam, czyli Allegro Ads Express

Ale czym naprawdę są kampanie ekspresowe i jak działają?

Charakterystyka „Ekspresowych Adsów” Allegro

Algorytm portalu najprawdopodobniej dobiera oferty na podstawie ich popularności oraz trafności na Allegro. Innymi słowy, zakładamy, że narzędzie działa na podobnej zasadzie jak opcja automatycznego wyboru produktów w panelu, z tą różnicą, że uruchomionej takiej kampanii reklamowej na Allegro nie można ręcznie optymalizować.

Zalety kampanii Allegro Ads Express:

 • jest prosta w obsłudze,
 • system optymalizuje je automatycznie,
 • sugeruje dzienną kwotę do wydania,
 • nie wymaga logowania do panelu.

Mimo tak wielu zalet, Allegro Ads Express to nie reklama Allegro dla każdego. Przyda się zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Allegro, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Należy jednak mieć na uwadze, że tradycyjne kampanie Allegro Ads oferują więcej możliwości i są bardziej rozbudowane, przez co mogą przynieść lepsze efekty. W osobnym artykule przeczytasz ile kosztują Allegro Ads i jakie formaty są dostępne.

Co zamiast reklam Allegro Ads Express?

System Allegro Ads Express powstał po to, aby umożliwić tworzenie płatnych kampani większej liczbie sprzedawców. Głównie osobom chętnym zainwestowania określonych środków, które jednak wolą nie poświęcać swojego cennego czasu na żmudne optymalizowanie reklam. W takim przypadku kampania faktycznie może wypracować satysfakcjonujące wyniki.

Jednakże…

Dzięki naszym Klientom wiemy, że automatyczna reklama Allegro Ads Express czasem przynosiła słabe efekty i niewystarczające zwroty z inwestycji. Tym samym, dla części z nich okazywała się nieopłacalna.

Jako agencja marketplace doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy posiada wiedzę, doświadczenie oraz ochotę, aby samodzielnie promować swoje oferty w profesjonalnym panelu Allegro Ads. Dlatego też oferujemy nasze wsparcie!

Korzystanie z usług wykwalifikowanego specjalisty ds. Allegro to obecnie dobry sposób na zwiększenie skuteczności swojego sklepu. W przeciwieństwie do algorytmu Allegro Ads Express, ludzki ekspert zawsze działa w oparciu o ustalone wytyczne i dostosowuje parametry kampanii do konkretnego asortymentu oraz bieżącej sytuacji. Co więcej, specjalista reaguje na wszelkie zmiany rynkowe, dzięki czemu zmniejsza potencjalne straty do minimum.

Zalety współpracy przy prowadzeniu Allegro Ads ze Specjalistą Pirk Spark

 • indywidualne kampanie dopasowane do branży i kategorii (stworzone na podstawie Twoich grup produktowych), 
 • różne rodzaje kampanii: sponsorowane oraz graficzne, a także w Google, na Facebooku i stronach partnerskich,
 • stosowanie w kampaniach graficznych słów kluczowych, realnie używanych przez użytkowników Allegro,
 • stała optymalizacja kampanii,
 • działania sezonowe i obserwacja trendów,
 • bieżąca weryfikacja budżetu i usuwanie tzw. „przepalaczy” w kampaniach,
 • wsparcie biznesowe i doradztwo w zakresie promowania,
 • transparentność (treściwe raporty i stały kontakt).

Reklamy Allegro Ads Express – podsumowanie

Allegro Ads Express powstało jako odpowiedź na prośby sprzedawców, którzy chcieli zwiększyć widoczność swoich ofert bez konieczności nauki skomplikowanego systemu. Kampania tego rodzaju sprawdza się w przypadku niektórych biznesów działających na Allegro.

Mając to na uwadze, przed włączeniem Allegro Ads Express koniecznie sprawdź dostępne możliwości!

Zapoznaj się z tym, jak działają poszczególne kampanie i wybierz odpowiedni model reklamowy dla siebie. Dzięki temu nie przepalisz swojego budżetu!

Masz pytania?

Pomożemy w doborze odpowiedniej usługi dla Twojego biznesu.

Zainwestuj w profesjonalny panel Allegro Ads  >>Skontaktuj się z nami!

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?