Oprawa graficzna Allegro

Zadbaj o spójną koncepcję wizualną

Profesjonalna szata graficzna oferty i konta Allegro.

hero

Oprawa graficzna konta Allegro

Konto Allegro, podobnie jak każdy sklep potrzebuje brandingu, który pozwoli klientowi na bezbłędne i błyskawiczne zidentyfikowanie marki. Samo logo może jednak nie wystarczyć. Jako właściciel sklepu, powinieneś zadbać o spójność wszystkich pojawiających się w Twoim sklepie materiałów graficznych – banerów, ikon, miniatur, zdjęć i szablonów ofert.

Spójna koncepcja wizualna nie tylko pozwoli kupującemu zapamiętać Twój sklep, ale też wzbudzi w nim większe zaufanie (Profesjonalny image z reguły przekłada się na większą ilość konwersji). Jak wiesz, konkurencja na Allegro jest dość spora. Jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na wyróżnienie się na jej tle jest właśnie stworzenie oryginalnej szaty graficznej.

Z naszego doświadczenia wynika, że zwiększenie jakości ofert, w tym zdjęć często przynosi lepsze rezultaty niż reklamy Allegro Ads. Kupujący mają tendencję do porównywania produktów. Dlatego promowane oferty, które zrobione są byle jak (m.in. posiadają słabej jakości grafiki) często nie prowadzą do finalizacji transakcji.

Identyfikacja wizualna działa podprogowo, wywiera określone emocje bez udziału świadomości. Jest to szczególnie ważne w przypadku pierwszego kontaktu Klienta z marką. W przypadku dwóch takich samych produktów, z tą samą ceną, Kupujący wybierze ofertę, która wygląda bardziej profesjonalnie. Zapewne sam nieraz się na tym złapałeś.

Siła obrazu

Nie da się ukryć, że klienci kupują przede wszystkim oczami. Według niektórych badań, np. psychologa Alberta Mehrabiana z lat 70. XX wieku, około 90% odbieranych przez nas danych to obrazy. Dane graficzne zapamiętujemy o wiele lepiej niż fragmenty tekstu, a nasza percepcja wzrokowa działa znacznie szybciej od systemów przetwarzania werbalnego.

Badania przeprowadzone w latach 80. przez naukowców z Uniwersytecie w Minnesocie dowiodły, że obrazy są bardziej przekonujące od treści werbalnych, i to o niemal 50%! Jak dowodzą liczne eksperymenty, aby zapamiętać obraz na kilka dni, wystarczy nam zaledwie ułamek sekundy! W obrazach tkwi ogromna moc, warto to wykorzystać zwłaszcza w działaniach marketingowych.

image

Funkcje oprawy graficznej Allegro

1 Identyfikacja

Stanowi identyfikację wizualną marki, zwiększając jej rozpoznawalność.

2 Zainteresowanie

Przyciąga uwagę klientów i wzbudza zainteresowanie produktami sklepu.

3 Wiarygodność

Wysokiej jakości grafiki ułatwiają Kupującym podjęcie decyzji zakupowej.

4 Konwersja

Wpływa na zwiększenie wskaźnika konwersji i wzrost sprzedaży.

Oprawa graficzna z Pirk Spark

Jako agencja marketingowa specjalizująca się w działaniach Allegro, możemy pomóc Ci w stworzeniu wszystkich wizualnych elementów sklepu, dostosowując je wymogów serwisu, panujących trendów oraz upodobań potencjalnych Klientów. W ramach oprawy graficznej projektujemy:

01

Serie produktowe

Dopasowujemy oferty do odpowiednich kategorii i podkategorii produktów, tworząc serie produktowe (kafelkowe menu), które ułatwiają Kupującym nawigację po Twoim sklepie.

step

02

Logotypy

Projektujemy oryginalne, przykuwające wzrok logotypy dopasowane do danej kategorii produktu. Robimy wszystko, żeby Twoja oferta była jak najbardziej widoczna!

step

03

Banery

Analizujemy najpopularniejsze kategorie i projektujemy odpowiadające im banery. Tworzymy perswazyjne slogany i zgodne z najnowszym trendami grafiki!

step

04

Oferta

Poprawiamy ofertę pod względem wizualnym, dbając o wysoką jakość i najmniejszy detal skutecznej perswazji. Zamiast zwykłego zdjęcia produktowego proponujemy własny styl graficzny.

step

Możemy zająć się całościowym brandingiem Twojego konta Allegro lub – jeśli wolisz – tylko jego wybranymi elementami, np. samymi ofertami.

Oferta perełka

Opisując naszą ofertę, nie możemy pominąć jednej z naszych flagowych usług, jaką jest tworzenie oferty perełki. Nazywamy tak ofertę, którą poprawiamy zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym. Oferta perełka to aukcja, która wyróżnia się spośród wszystkich dostępnych ofert Allegro unikalnym designem i obszernym, merytorycznym oraz perswazyjnym opisem.

Nad ofertą perełką pracuje cały sztab naszych specjalistów: grafik, copywriter i specjalista Allegro Ads. Tworząc ją, skrupulatnie analizujemy aukcje konkurencji – robimy wszystko, żeby tworzona przez nas oferta była wyższej jakości. Oferta perełka jest naszą w pełni autorską usługą, którą wykonujemy w ramach trzech progów cenowych. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada!

Potwierdzona skuteczność

Jesteśmy certyfikowanym partnerem Allegro Ads Partner +. Jako jedni z nielicznych zajmujemy się kompleksową obsługą kont. Obecnie jesteśmy jedyną agencją, która oferuje aż tak szeroki wachlarz usług związanych z polskim gigantem e-commerce.

Lata doświadczenia, setki prowadzonych kont i popełnionych błędów sprawiły, że wiemy, co robić aby zwiększać obroty sklepów. Wymyśliliśmy wiele autorskich sposobów maksymalizacji sprzedaży, jedną z nich jest właśnie oprawa graficzna. Nie minie wiele czasu, a zauważysz, naprawdę spektakularne efekty!

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 15

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 15

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?