Błędy innych agencji Allegro Ads. Czym się wyróżniamy i dlaczego warto nam zaufać?

Avatar for Oskar Hertman

Oskar Hertman

CEO Pirk Spark

Opublikowane: 17 sierpnia, 2022
Kategoria:
5
(5)

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi tak, zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Dowiedz się, czym Pirk Spark różni się od innych agencji na rynku i dlaczego warto dać nam szansę!

Dzielimy się wiedzą bez bicia

Wdrażając nasze strategie i pomysły zawsze staramy się być transparentni. Jeśli raportujemy wyniki działań partnerowi biznesowemu, to muszą być one możliwie jasne i zrozumiałe. To z kolei pomoże mu świadomie i razem z nami podejmować najlepsze decyzje dotyczące jego biznesu. W ten sposób budujemy zaangażowane, długoterminowe relacje, oparte na wspólnych, racjonalnych celach. Zawsze tłumaczymy wszelkie zawiłości, nigdy nie zostawiamy wątpliwości i żadnego pytania bez odpowiedzi. Jeśli możemy, tłumaczymy kwestie dotyczące aspektów znajdujących się poza zakresem naszej współpracy i naszych umów. 

Nie jest sztuką zasypać kogoś salwą technicznych, anglojęzycznych sformułowań. Albo kalejdoskopem kolorowych tabelek. Sztuką jest sprowadzić je do najprostszych wartości, to znaczy tyle wydaliśmy, a tyle na tym zarobiliśmy. Zależy nam na tym, żeby nie owijać w bawełnę i skupić się na konkretach. Stosunek kliknięć do wyświetleń może być ważnym elementem, natomiast my wolimy skierować uwagę na rzeczy najważniejsze, czyli wartość sprzedaży i zwrot z inwestycji.

Kontakt z nami jest, a nie bywa.

Dbamy o stały przepływ informacji. Z większością klientów, oczywiście jeśli taka forma kontaktu im odpowiada, prowadzimy cotygodniowe spotkania podsumowujące. Omawiamy na nich bieżące sprawy i plany na najbliższe dni. W innym wypadku wysyłamy tygodniowe raporty naszych działań. Kampanie Allegro Ads również są raportowane w osobnym cyklu tygodniowym oraz miesięcznym.

Forma kontaktu między nami a klientem jest w zasadzie dowolna, korzystamy ze wszystkich popularnych i nowoczesnych źródeł komunikacji, Facebook, Google Meet, Teams, Zoom, dyski współdzielone. Co ważne, nie trzymamy się kurczowo, jak większość agencji, korespondencji mailowej. Oczywiście jest ona ważną częścią naszej pracy, jeśli jednak ktoś preferuje kontakt telefoniczny lub po prostu nie lubi odpisywać na wiadomości elektroniczne, nie ma problemu. W godzinach pracy jesteśmy zawsze dostępni pod telefonem.

W razie jakichkolwiek problemów, możliwy jest kontakt bezpośrednio z przełożonym danego specjalisty. Jest on podany na samym początku współpracy w mailu powitalnym. Do bezpośrednich działań przydzielonych jest natomiast tylko jeden specjalista, dlatego zawsze wiemy z kim w jakiej sprawie się skontaktować. Nie ma też mowy o zrzucaniu winy na innych, ponieważ osoba odpowiedzialna za działania jest tylko jedna.     

wiadomość agencji allegro ads

Nie boimy się prawdy i mówimy jak jest.

Jeśli widzimy problem to go komunikujemy i nie rzucamy granatów dymnych. Sprzedaż jest niewielka? Zauważyłeś spadki w ostatnich trzech miesiącach? Analizujemy sprawę i zawsze staramy się powiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Nie widzimy możliwości dalszego rozwoju albo dostrzegamy, że nasza pomoc nie jest już potrzebna? Zaproponujemy downsell na niższą usługę albo nawet rozwiązanie umowy, jeśli uznamy, że kontynuowanie współpracy będzie najprawdopodobniej nieopłacalne. 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Zadowolenie przyszłego klienta jest dla nas ważniejsze, niż dobicie targu. Jeśli widzimy potencjalne zagrożenia dla powodzenia biznesu od razu je przedstawiamy, zanim jeszcze podpiszemy umowę z potencjalnym partnerem. Jeśli nasza analiza wzrostu sprzedaży wypadnie niekorzystnie, również to komunikujemy. Kiedy z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie już na samym początku sprostać wymaganiom klienta, po pierwsze i przede wszystkim przedstawiamy nasz punkt widzenia i wyjaśniamy przyczyny, dla których tak jest. Możemy odradzić nawiązanie współpracy, jeśli uznamy, że tak będzie najkorzystniej dla obydwu stron. Takie przypadki się zdarzają, jednak zawsze są podparte gruntowną analizą i konkretnymi argumentami.

Czekanie na efekty 6 miesięcy uznajemy za absurd!

Wiele agencji zasłania się nieco absurdalnym założeniem, że na wyniki działań trzeba poczekać kilka miesięcy. My jesteśmy w stanie przeprowadzić wstępną estymację wzrostu sprzedaży podczas pierwszej, niezobowiązującej rozmowy zapoznawczej. O przewidywanych wynikach Allegro Ads i potrzebnym budżecie możemy powiedzieć coś więcej po dwóch tygodniach współpracy. Warto też jednak dodać, że nie udajemy wróżbitów i nie tworzymy analiz tam, gdzie jest to niemożliwe. Jeżeli rzeczywiście jakieś  działanie czy analiza potrzebuje więcej czasu i zaangażowania, komunikujemy to wprost i na samym początku drogi.

Do działań przystępujemy natomiast tuż po uzyskaniu niezbędnych informacji od partnera. Pierwszy kontakt wychodzący z naszej inicjatywy następuje w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Od razu też przedstawiamy jakie będą nasze pierwsze działania, co możemy zrobić lepiej, niż do tej pory. Skupiamy się przy tym na konkretach, czyli na zwiększeniu sprzedaży, otwarcie komunikując które działania będą miały na ten czynnik największy wpływ.

Gramy zespołowo, albo wcale.

Klientów traktujemy jak partnerów biznesowych, ponieważ ich sukces, to również nasz sukces. Nie ograniczamy się jedynie do prostych czynności, których można nauczyć się przeglądając poradniki o marketingu w internecie. Potrafimy doradzić w biznesie i razem dążyć do sukcesu. Możemy pomóc w wyborze nowego asortymentu, kierując się naszym doświadczeniem oraz analizując rynek i możliwości, jakie dla danego produktu oferuje (analiza cen, konkurencji, sezonowości, możliwości zaistnienia w danej kategorii). Postaramy się przewidzieć, kiedy dany towar będzie miał swój prime sprzedażowy. Zaproponujemy rozwiązania, które zoptymalizują koszty do przychodu. Zaznaczmy jednak, od naszych partnerów również wymagamy pewnego zaangażowania, bo stawiamy na grę w zespole.  

Co również ważne, w razie czego potrafimy przyznać się do błędu. Jeśli się pomylimy, zawalimy jakiś temat, stawiamy sprawę jasno i szukamy rozwiązania, nie starając się tego ukryć. Nie jesteśmy iluzjonistami. Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze decyzje strategiczne i ewentualne potknięcia.  

https://pirkspark.pl/case-studies/>> Sprawdź zakładkę „Portfolio.

Dla nas cena równa się jakość.

Nasze działania dopasowujemy do bieżących potrzeb klienta, a nie sztywno ustalonych cenników i umów. W pierwszej kolejności wykonujemy działania, które uznajemy za najbardziej potrzebne dla rozwoju biznesu. Podpierając nasze decyzje sensownymi argumentami, skupiamy się przeważnie na czynnościach mających na celu zwiększenie sprzedaży (chyba, że cel klienta jest inny).

Cennik naszych usług jest ustandaryzowanym punktem wyjścia, ale oferujemy również wyceny indywidualne i dopasowujemy naszą ofertę do konkretnych potrzeb. Co bardzo ważne, nie ma u nas żadnych minimalnych okresów współpracy. Okres wypowiedzenia wynosi zawsze jeden miesiąc, oprócz przypadku, w którym umowa zawierana jest na testowy czas określony (wtedy nie ma go wcale). Jeśli proponujemy upsell naszych usług, wejście na wyżej płatny pakiet, zawsze robimy to w oparciu o sensowne pobudki i realne możliwości wzrostu dla danego biznesu. Ewentualny downsell, zejście na niższy, tańszy pakiet, zazwyczaj wychodzi z naszej inicjatywy, gdyż sami potrafimy przyznać, że nasza praca przy danym aspekcie biznesu dobiegła już końca i osiągnęła optymalne wartości i cele.

Podsumowanie

Zmieniamy się i rozwijamy tak, aby nasze usługi były jeszcze lepsze. Branża marketingowa ciągle ewoluuje, a my idziemy wraz z nią, wprowadzając nowe – autorskie rozwiązania (między innymi nasz autoresponder Allegro rozbudowywany cały czas o nowe funkcje – we własnej aplikacji). Dopasowujemy nasze strategie i wachlarz usług do zmian na rynku, śledząc jego rozwój i wychodząc mu naprzeciw.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i nasze podejście do biznesu, chętnie umówimy się na niezobowiązującą konsultację, podczas której lepiej poznamy siebie nawzajem oraz Twoje potrzeby.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?