Dlaczego warto sprzedawać na Erli?

Avatar for Oskar Hertman

Oskar Hertman

CEO Pirk Spark

Opublikowane: 25 kwietnia, 2022
Kategoria:
4.8
(30)

grafika artykul dlaczego warto sprzedawać na Erli

Przez wiele lat swojej działalności Allegro zdobyło serca Polaków, zajmując pozycję lidera na krajowym rynku marketplaces. Zasięg portalu wpływa na wyobraźnię sprzedawców. Wielu z nich wychodzi nawet z założenia, że wystarczy po prostu pojawić się na Allegro, aby dobrze zarabiać. To oczywiście nieprawda – zwłaszcza w czasach gwałtownego rozwoju handlu elektronicznego i konkurencyjnych usług. Nigdy nie powinno się spoczywać na laurach, dlatego chętnie pokażemy Ci nowe kanały sprzedaży, które szybko i bez większego wysiłku mogą stać się Twoim dodatkowym źródłem dochodu.

Pozycja lidera w branży wciąż czeka na obsadzenie

Dywersyfikację biznesu należy rozpocząć od analizy rynku sprzedaży internetowej. Robiąc to, szybko przekonasz się, że oferta sprzedawców korzystających z portali innych niż Allegro jest stosunkowo uboga. Nie inaczej wygląda to w przypadku Erli. Jeśli posiadasz unikalny i/lub specjalistyczny asortyment, warto wykorzystać sytuację. W ten sposób możesz szybko stać się liderem swojej docelowej kategorii. Przy czym należy wspomnieć, że wciąż trudno wskazać jednoznaczny trend asortymentu czy zakres cenowy, który panowałby na portalu. Na platformie zakupowej Erli można znaleźć zarówno meble, wolnostojące AGD, elektronikę, wyposażenie ogrodowe, jak i produkty spożywcze.

Mniejsza konkurencja na marketplace Erli

Twoja konkurencja już pojawiła się na Erli? To nieważne. Liczba przedmiotów rywalizujących z Twoim towarem z pewnością wciąż nie jest przytłaczająca. W przypadku wielu kategorii, serwis nie przekracza 300 produktów, co w porównaniu z Allegro stanowi ogromną różnicę. Przykładowo, kategoria „Szczoteczki elektryczne” zawiera na Allegro ponad 32 tys. ofert, podczas gdy na Erli zaledwie 402.

Łatwość obsługi platformy zakupów online Erli

Sprzedaż na Erli jest intuicyjna i przyjazna dla początkujących sprzedawców. Portal wciąż nie posiada systemu płatnych reklam oraz nie udostępnia skomplikowanych opcji marketingowych. Mniejsza liczba sposobów promocji odpowiada za stosunkowo prosty mechanizm pozycjonowania. Niemniej, jeśli dysponujesz określonym budżetem, warto skorzystać z opcji dedykowanej reklamy na stronie głównej marketu, aby szybko zdobyć zainteresowanie klientów.

Nowe i… znane sprzedaży internetowej funkcjonalności Erli

Erli to stosunkowo nowy kanał sprzedaży internetowej, który cały czas się rozwija. W niedalekiej przyszłości można się zatem spodziewać dodawania nowych (i często znanych z innych serwisów) funkcjonalności. Kopiowanie sprawdzonych rozwiązań to norma nie tylko w branży e-commerce. Rozwijające się serwisy na ogół chętnie wykorzystują pomysły Allegro, ponieważ do tej pory to ten marketplace przecierał szlaki w polskim handlu internetowym. Istnieje więc duża szansa, że nowości, które w przyszłości zostaną wprowadzone na Erli, będą Ci już w jakimś stopniu znane. Tym samym, z pewnością zaskoczysz swoich mniej doświadczonych konkurentów przemyślaną strategią sprzedaży online.  

Co ciekawe, portal już teraz oferuje usługę bliźniaczo podobną do Allegro Smart!. To wspaniała wiadomość dla sprzedawców, ponieważ takie rozwiązanie sprzyja zwróceniu uwagi klientów, których do zakupów online motywuje przede wszystkim bezpłatna dostawa.

Erli to szansa na wyższą sprzedaż online dla każdego

Poszerzenie kanałów sprzedażowych o Erli może okazać się dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku małych i średnich przedsiębiorców, ale również znanych marek oraz producentów. Jeśli dystrybutorzy sprzedają Twój produkt na Allegro taniej niż Ty, przez co nie możesz podjąć z nimi pełnoprawnej rywalizacji, to Erli być może uwolni Cię od tego problemu. Mniejsza konkurencja sprzyja sprzedaży w każdej branży, zwłaszcza że strefa marek Erli posiada dopiero kilkadziesiąt brandów. To doskonała okazja dla mniej znanych producentów!

Sprzedaż internetowa na Erli – podsumowanie

Reasumując, Erli stanowi nowy rynek zbytu dla Twoich produktów. Znane rozwiązania, stopniowy rozwój oraz mniejsza konkurencja to jego najważniejsze zalety. Marketplace posiada pełną kompatybilność oraz gotową integrację z Baselinkerem, dzięki czemu dołączenie do grona jego sprzedawców jest wygodne, szybkie i tanie. Pełna integracja z Baselinkerem pozwoli Ci nie tylko na przeniesienie swoich aukcji z Allegro bez ingerencji w ich strukturę, ale także zaoszczędzi stresów związanych z obsługą nowego systemu. 

Zatem, nie marnuj czasu i zacznij rozwijać swój biznes za sprawą kolejnego serwisu e-commerce oraz nowych potencjalnych klientów! Zwłaszcza że im szybciej sięgniesz po nowy kanał sprzedaży, tym większe doświadczenie zdobędziesz do chwili, aż Twoja konkurencja również zdecyduje się a ten ruch. A w pewnym momencie z pewnością to zrobi.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 30

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?