Marcowe aktualności dla sprzedawców na Allegro

Avatar for Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska

Marketing Specialist

Opublikowane: 9 marca, 2023
Kategoria:
5
(2)

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, jakie aktualizacje Allegro wprowadzi dla sprzedawców w najbliższych dniach.

Zmiany w panelu Allegro Ads

Co się zmieniło od początku marca?

Reklamy szablonowe z zaznaczonym miejscem emisji na stronie głównej wyświetlają się nie tylko w aplikacji Allegro, ale także na komputerach. Twoja reklama będzie ukazywać się większej grupie odbiorców, co może doprowadzić do szybszego wyczerpania budżetów dziennych. Sprawdź to w panelu Allegro Ads lub porozmawiaj na ten temat ze swoim specjalistą!

Elastyczny baner na stronie głównej Allegro jest wyświetlany od 3 marca.

Czym on jest?

Baner elastyczny to jeden z typów reklamy graficznej, który wyświetlany jest na stronie głównej Allegro. Dzięki niemu możesz zaprezentować swoje produkty (lub markę) oraz zachęcić kupującego do zapoznania się ze Twoją ofertą już od momentu odwiedzenia Allegro.

Zapytaj specjalistę, czy ten model reklamy sprawdzi się w Twoim przypadku! 

Na stronie głównej możesz również zamieścić reklamę szablonową. Wystarczy, że tworząc ją, zaznaczysz miejsce emisji „Showcase na stronie głównej Allegro”.

Zmiana od 9 marca

Jeżeli Twoje wydatki reklamowe  na Allegro Ads lub w Biurze Reklamy Allegro z ostatnich 12 miesięcy przekraczają 1 mln zł, zyskasz dodatkowe możliwości w panelu Allegro Ads. Jakie? Jeszcze wrócimy z odpowiedzią!

Automatyczne pobieranie zdjęć i opisów z katalogu!

Już od 9 marca!

Jeżeli wystawiasz oferty przez formularz, zyskasz możliwość pobrania z „Katalogu Allegro” opisu i zdjęć produktu, które będzie można dowolnie edytować. Pamiętaj jednak, że mimo nowej możliwości, nadal to Ty w pełni odpowiadasz za zawartość swojej oferty. Dlatego też zadbaj o to, aby zamieszczane przez Ciebie treści były rzetelne.

Dodatkowo, Allegro wycofało niedawny zapis, zgodnie z którym sprzedawcy mający z nami podpisaną umową, mogą zawrzeć w ofercie zdjęcie z informacjami reklamowymi (np. o aktualnej promocji).

Masz jakieś pytania czy wątpliwości? Skontaktuj się z naszym Specjalistą >>klliknij.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?