Case study Allegro Ads dom24_net - branża dom i ogród - Pirk Spark

Case study Allegro Ads
dom24_net – branża dom i ogród

Na początku marca 2021 roku rozpoczęliśmy współpracę z właścicielem sklepu na Allegro dom24_net. Klient specjalizuje się w sezonowej sprzedaży produktów z kategorii Dom i ogród. Otrzymaliśmy zlecenie dotyczące stworzenia kampanii Allegro Ads. Naszym zadaniem było wypromowanie wybranych grup produktowych w ramach promocji sezonowej.

hero

191 265 zł

wartości sprzedaży na Allegro

10,35 zł

zwrotu z inwestycji

31961

wejść na aukcje Allegro

Problem
brak efektów kampanii reklamowych Allegro Ads

Dotychczas Klient samodzielnie prowadził kampanie Allegro Ads. Rezultaty nie były jednak zadowalające. Reklamy Allegro okazały się nieefektywne. Zwrot z inwestycji był niski, a sprzedaż internetowa wciąż utrzymywała się na tym samym poziomie.

image

Cel
zwiększenie sprzedaży na Allegro

Kampania Allegro Ads miała na celu wypromowanie sezonowych produktów, a co za tym idzie, również zwiększenie ogólnej sprzedaży na koncie.

image

Pierwsze działania w ustawianiu reklam Allegro

Kampanie produktowe Allegro Ads

Nasze działania rozpoczęliśmy od stworzenia kampanii Allegro Ads obejmującej wszystkie dostępne produkty. Po pierwszym tygodniu, wytypowaliśmy te, które najlepiej konwertowały i przenieśliśmy je do osobnych kampanii. Celem tego działania było zwiększenie zwrotu z inwestycji. W porozumieniu z Klientem, wszystkie nowo wprowadzone produkty typowaliśmy do lepszych promocji, tak aby od razu mogły trafić na wysokie pozycje w trafności.Wyniki działań z tego okresu obrazuje poniższy screen.

section image

Maksymalizacja efektów Allegro Ads

Reklama graficzna na Allegro

Pod koniec marca, mając już nieco więcej rozeznania w branży i informacji na temat docelowej grupy Klientów, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie na Allegro kampanii graficznych. Promowaliśmy najlepsze produkty Klienta, uwzględniając ich sezonowość. Były to: hulajnogi, lampy solarne, lampy tik-top, masażery, wagi kuchenne oraz wagi łazienkowe. Rezultaty kampanii graficznej, możesz prześledzić poniżej.

section image

Efekty obsługi Allegro Ads – po 3 miesiącach pracy

Podsumowując nasze działania na reklamach Allegro, w ciągu 3 miesięcy udało nam się wygenerować sprzedaż w kampaniach produktowych w wysokości 118 498,15 zł oraz kampaniach graficznych w wysokości 72 767,25 zł, przy zwrocie inwestycji wynoszącym ponad 10 zł.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów 18

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów 18

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?