Allegro baner – Wymiary i zasady 2024 plus przykłady skutecznych banerów

Avatar for Karol Stoba

Karol Stoba

Marketplace Specialist

Opublikowane: 22 marca, 2024
Kategoria:
5
(6)

Allegro baner to doskonały sposób na zaprezentowanie zarówno całego konta Allegro, jak i poszczególnych towarów. Jeśli będzie odpowiednio interesujący i atrakcyjny wizualnie, może istotnie przyczynić się do poprawy konwersji. Jako specjaliści mający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprawy graficznej Allegro, wiemy wszystko o banerach Allegro. Potrzebujesz informacji o tym, jak zrobić baner na Allegro? Jesteś w dobrym miejscu! Z naszego artykułu poznasz wymiary i najważniejsze zasady banerów Allegro!

 1. Czym są Allegro banery i gdzie widzą je kupujący?
 2. Allegro baner reklamowy to nie to samo co reklama banerowa!
 3. Dlaczego warto zadbać o dobre Allegro banery?
 4. Baner Allegro – wymiary obowiązujące w 2024 roku
 5. Zasady banerów Allegro
 6. Jak zrobić baner na Allegro? – Wskazówki od specjalistów
 7. Dobry Allegro baner – Przykłady
 8. Jak dodać Allegro baner na liście ofert oraz Allegro baner firmowy?
 9. Allegro baner – wymiary i zasady 2024 | FAQ

Czym są Allegro banery i gdzie widzą je kupujący?

Baner definiuje się jako graficzny komunikat, który najczęściej pełni rolę odnośnika do strony (np. promowanego produktu). Jak sama nazwa wskazuje, Allegro baner to baner, który wyświetla się na platformie Allegro. W serwisie jest zwykle używany do prezentowania danego sklepu, kategorii produktowych oraz pojedynczych towarów. Stanowiąc oryginalną kreację graficzną, efektywnie przyciąga uwagę użytkowników portalu. 

Obecnie Allegro pozwala na tworzenie kilku rodzajów banerów. Oto one:

 • Baner firmowy – specjalna grafika, którą widać na stronie produktu. Jego celem jest prezentacja danej firmy. Na ten moment mogą z niego korzystać wyłącznie sprzedawcy opłacający abonament Allegro profesjonalny lub ekspercki.
 • Baner w zakładce Sklep – sprawia, że konto firmowe Allegro prezentuje się bardziej profesjonalnie i w pewnym stopniu przypomina autonomiczny sklep internetowy. Na taką formę reklamy mogą pozwolić sobie wszyscy sprzedający, którzy posiadają abonament Allegro (także jego najniższą formę).
 • Baner na liście ofert – to specjalny baner widoczny nad listą ofert danego konta. Podobnie jak baner w zakładce Sklep może być używany wyłącznie przez osoby opłacające abonament Allegro. Co ważne, portal daje możliwość umieszczenia nawet 5 kreacji tego typu. Z tego powodu banery na liście ofert doskonale nadają się do reklamowania produktów, na sprzedaży których zależy nam najbardziej. Ważne, aby ich treść odnosiła się do podlinkowanych ofert!
 • Baner pionowy w zakładce Sklep – wykupienie Allegro abonamentu oferuje także możliwość dodania banerów pionowych w zakładce Sklep. Są to grafiki, które ukazują się przy karuzeli ofert. Dlatego też najczęściej są używane do budowania nawigacji sklepu. Aby dobrze pełniły swoją rolę, powinny ilustrować kategorię produktów, do których się odnoszą (np. Bestsellery, Nowości itp.).

Allegro baner reklamowy to nie to samo co reklama banerowa!

Niektórzy sprzedawcy (zwłaszcza ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na Allegro), mają tendencje do mylenia Allegro banerów reklamowych z reklamą banerową. Mimo podobieństwa w nazwach są to całkowicie odrębne rzeczy! Podczas gdy celem Allegro banerów reklamowych jest budowanie świadomości danego sklepu i zwracanie uwagi kupujących na konkretne produkty, reklama banerowa to format reklamy graficznej Allegro Ads.

Reklama graficzna Allegro Ads pozwala na zwiększenie ruchu na stronie, do której kieruje (może to być zakładka Sklep, cała kategoria produktowa lub konkretna oferta). W jej ramach możesz skorzystać z: 

 • reklamy szablonowej (prostego baneru, który składa się z logotypu, hasła i przynajmniej dwóch ofert).
 • reklamy banerowej (zaawansowanej kreacji graficznej, która prezentuje markę lub kategorię produktową) oraz
 • elastycznego baneru (może kierować wyłącznie do Twojego sklepu lub listy ofert, jego nazwa – elastyczny baner – nawiązuje do automatycznego dopasowywania się do urządzenia, na którym jest wyświetlany).  

Dlaczego warto zadbać o dobre Allegro banery?

Banery Allegro pełnią rozmaite funkcje. Przede wszystkim składają się na identyfikację wizualną sklepu. Prawidłowo przygotowany baner nie tylko przyciąga wzrok potencjalnych klientów, ale także tworzy w ich umyśle skojarzenie z daną marką i/lub asortymentem, sprzyjając budowie rozpoznawalności. Banery na stronie sklepu (widoczne na liście ofert) służą także do ukazywania kluczowych kategorii produktowych. Dzięki nim nie tylko zaprezentujesz swoje towary, ale również zachęcisz do ich zakupu.

➔ Szukasz sposobu na to, aby niewielkim kosztem zwiększyć atrakcyjność swojego sklepu i przyciągnąć kupujących? Sięgnij po nasz darmowy e-book Sekrety tworzenia ofert na Allegro i dowiedz się, jak tworzyć skuteczne opisy produktowe!

To oczywiste funkcje banerów produktowych – ale nie wszystkie! Pole banera można wykorzystać podczas projektowania nawigacji sklepu. Forma graficzna z linkowaniem ułatwi Twoim klientom wyszukiwanie interesujących produktów i, tym samym, skróci proces robienia zakupów.

Baner Allegro – wymiary obowiązujące w 2024 roku

Ze względu na to, że Allegro oferuje kilka rodzajów banerów, nie istnieją jedne uniwersalne wymiary, których należy się trzymać, projektując swoje kreacje. Każdy format posiada zindywidualizowane parametry. Znajdziesz je poniżej.

 • Baner Allegro firmowy – 408 px szerokości i 75 px wysokości, do 40 KB wagi  
 • Baner Allegro w zakładce Sklep – 1248 px szerokości i 272 px wysokości, do 500 KB wagi
 • Baner Allegro na liście ofert – 980 px szerokości i 180 px wysokości, do 150 KB wagi
 • Baner Allegro pionowy na liście ofert – 224 px szerokości i 364 wysokości

Zasady banerów Allegro

Podobnie jak w przypadku wymiarów, również zasady banerów Allegro różnią się w zależności od formatu. 

FormatZasady banerów Allegro
Baner Allegro firmowy– Umieść na kreacji logo swojej firmy.
– Allegro pozwala na zastosowanie tekstu (np. hasła reklamowego), pod warunkiem, że nie jest dłuższy niż 1 linia i nie większy niż logo.
– Tło nie powinno być zbyt intensywne, aby nie odwracać uwagi od treści baneru (najlepiej użyć jasnego koloru lub delikatnego gradientu).
– Korzystaj wyłącznie ze zdjęć i grafik wysokiej jakości!
– Nie odwołuj się do promocji (to nie miejsce na reklamowanie produktów).
– Baner firmowy nie może zawierać przycisków.
Baner Allegro w zakładce Sklep– Jeśli nie dodasz własnej kreacji, system automatycznie przypisze Ci gotowe zdjęcie w tle (na podstawie kategorii sprzedawanych przez Ciebie produktów).
– Baner Allegro posiada specjalne miejsce (w formie białego kwadratu), w którym wyświetlane są podstawowe dane na temat Twojego sklepu. Koniecznie uwzględnij to, pracując nad własnym projektem! – Najlepiej, aby istotne treści znajdowały się w centrum i po prawej stronie.
– Umieszczaj tylko zdjęcia i grafiki, które reprezentują Twój sklep. Baner w zakładce Sklep to nie miejsce na treści promocyjne i ogłoszeniowe.
– Allegro pozwala, aby baner w zakładce Sklep prezentował posiadane certyfikaty oraz wykorzystywane technologie.
– Nie korzystaj z żadnych napisów! Możesz za to sięgnąć po oznaczenia kolorów i wzorów, liczby, jednostki miary oraz takie elementy graficzne jak strzałki.
Baner Allegro na liście ofert– Warto, aby zawierał logo Twojej firmy.
– Slogan reklamowy powinien być krótki i zwięzły.
– Nie może zawierać pól, które imitują przyciski (może jednak zawierać przycisk CTA).
– Nie powinien być używany do promowania konkretnych produktów.
– Staraj się, aby umieszczać wyłącznie grafiki wysokiej jakości.
Baner Allegro pionowy na liście ofert– Nie może zawierać elementów imitujących przyciski.
– Warto umieścić na nim krótki tekst (nawiązujący do konkretnej kategorii produktów, np. Bestsellery).
– Powinien zawierać grafiki wysokiej jakości.
– Nie umieszczaj na nim swojego logotypu.

Jak zrobić baner na Allegro? – Wskazówki od specjalistów 

Podczas tworzenia banerów na Allegro ważne jest nie tylko trzymanie się wymiarów i przestrzeganie wytycznych portalu. Bardzo duże znaczenie ma także poczucie estetyki. Banery powinny pasować do identyfikacji wizualnej danego sklepu, a grafika banerowa wyróżniać się wysoką jakością. Aby zadbać o profesjonalny wizerunek, trzymaj się kolorów i stylu marki. Jednolite kreacje graficzne działają znacznie lepiej niż przypadkowy zlepek form, ponieważ sprzyjają budowie rozpoznawalności brandu wśród potencjalnych klientów.

#Tip od naszej graficzki, Agaty Kowal: Pozwól sobie na dozę kreatywności, aby nie popaść w rutynę. Trendy w designie zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego staraj się trzymać rękę na pulsie. Inspiruj się projektami, które Ci się podobają. Dobrym źródłem pomysłów są strony przeznaczone dla grafików, tj. Pinterest, ArtStation oraz Behance.

Dobry Allegro baner – Przykłady

Przykładowy baner Allegro firmowy

Przykładowy baner Allegro w zakładce Sklep

Przykładowy baner Allegro na liście ofert

Przykładowy pionowy baner Allegro

Jak dodać Allegro baner na liście ofert oraz Allegro baner firmowy?

KROK 1. Zaloguj się na konto firmowe Allegro.

KROK 2. Wybierz zakładkę Abonament Allegro.

I. Baner Allegro firmowy

KROK 3. Kliknij w opcję Baner firmowy.

KROK 4. Dodaj baner za pomocą przycisku Dodaj baner.

KROK 5. Potwierdź wybór, wybierając opcję Zapisz.

II. Baner Allegro na liście ofert

KROK 3. Kliknij w opcję Banery na liście ofert.

KROK 4. Wciśnij Dodaj baner i załącz wybrany plik.

KROK 5. Uzupełnij tekst wyświetlający się na Allegro.

KROK 6. Dodaj link, który zaprowadzi klienta do odpowiedniego miejsca po naciśnięciu w baner.

KROK 7. Zakończ swoją pracę, naciskając pomarańczowy przycisk Zapisz.

Jak dodać Allegro baner w zakładce Sklep i Allegro baner pionowy?

KROK 1. Zaloguj się na konto firmowe Allegro.

KROK 2. Otwórz zakładkę Sklep.

I. Allegro baner w zakładce Sklep

KROK 3. Dodaj wybraną kreację, wybierając opcję Zmień zdjęcie na zdjęciu w tle.

II. Allegro baner pionowy

KROK 3. Naciśnij przycisk Edytuj na karuzeli.

KROK 4. Wybierz sposób wyświetlania baneru.

KROK 5. Przejdź do wyboru ofert i wskaż te, do których odnosi się dany baner, a następnie załącz plik.

KROK 6. Stwórz nazwę dla listy ofert.

KROK 7. Zakończ swoją pracę, wciskając Zapisz.

Allegro baner – wymiary i zasady 2024 | FAQ

Ile banerów mogę pokazać na liście ofert?

Banery graficzne na liście ofert mają limit. Obecnie Allegro pozwala na dodanie maksymalnie 5. To wystarczająca ilość, aby zaprezentować swój asortyment. 

Czy baner sklepu Allegro jest ważny?

Baner sklepu Allegro z racji swojego znaczenia bywa także nazywany banerem głównym. Mimo to wiele osób go zaniedbuje i pozwala, aby na stronie Sklepu wyświetlało się automatyczne zdjęcie tła. Nie popełniaj ich błędu! Baner główny to doskonałe miejsce, aby zaprezentować wartości swojej firmy. Najlepiej traktować go jak wizytówkę.

Jak zrobić baner na Allegro?

Banery graficzne mogą zajmować sporo czasu. Ważna jest zarówno treść reklamy, jak i elementy graficzne. Wiele projektów można wykonać samodzielnie, korzystając z prostych programów (np. Canvy). Niemniej w przypadku realizacji banerów, które są bardziej skomplikowane, wymagana może być pomoc grafika.

Jak wybrać grafikę na baner Allegro?

Grafika banerowa to bardzo ważna kwestia, ponieważ stanowi centralny element kreacji. Dlatego też podczas realizacji banerów należy stawiać wyłącznie na najwyższej jakości zdjęcia.

Czym charakteryzuje się skuteczny baner Allegro?

Przede wszystkim skuteczny baner Allegro jest zgodny z regulaminem Allegro. Powinien być także estetyczny oraz na tyle atrakcyjny, aby zachęcać klientów do zapoznania się z treścią reklamy. Prawidłowo przygotowany baner wpisuje się również w stylistykę marki i/lub sklepu, stanowiąc jej integralną część.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 6

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?