Program partnerski Allegro Polecam – Jak na nim zarabiać?

Avatar for Magdalena Nowaczyk

Magdalena Nowaczyk

Marketing & PR Manager

Opublikowane: 6 marca, 2024
Kategoria:
4
(4)

Program afiliacyjny Allegro Polecam (zwany także Allegro Share) przynosi korzyści zarówno samemu portalowi, jak i klientom i sprzedającym. Aby odbierać nagrody, wystarczy udostępniać linki afiliacyjne do wybranych ofert Allegro. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak dołączyć do Allegro Polecam i ile na nim zarobisz, ten artykuł jest dla Ciebie! Przyda Ci się także, jeśli jesteś sprzedawcą, ponieważ – jako specjaliści od obsługi kont Allegro – przyjrzeliśmy się w nim także kwestiom najbardziej Cię interesującym. 

 1. Czym jest program afiliacyjny Allegro Share?
 2. Co możesz zyskać dzięki Allegro Polecam?
 3. Allegro program partnerski – jak dołączyć?
 4. Allegro afiliacja – jak zarabiać na programie?
 5. Allegro Polecam – wypłata środków, czyli jak odebrać kupony
 6. Działanie programu Allegro Polecam z perspektywy sprzedającego
 7. Program partnerski Allegro Polecam – FAQ

Czym jest program afiliacyjny Allegro Share? 

Allegro Polecam (oficjalnie nazywane Allegro Share) to system partnerski Allegro. Polega na zbieraniu punktów, które można wymieniać na kupony obniżające ceny ofert na Allegro. Wszystko, co trzeba zrobić, to dzielić się linkami do interesujących aukcji. Gdy ktoś dokona zakupu z naszego polecenia, otrzymamy punkty. 

Podsumowując, program jest bardzo prosty i sprowadza się do trzech kroków:

 1. Udostępnienie linku do danej oferty innym osobom.
 2. Odebranie punktów w momencie, gdy ktoś dokona zakupu przez link afiliacyjny.

Wymienienie zgromadzonych punktów na kupon rabatowy na zakupy w Allegro.

Co możesz zyskać dzięki Allegro Polecam?

Punkty zebrane za polecanie ofert Allegro można wymieniać na kupony rabatowe. Każde 1 zł ceny towaru generuje 1 punkt. Obecnie serwis oferuje użytkownikom Allegro w programie partnerskim kupony promocyjne o wartości od 10 do 200 zł (warto pamiętać, że ich wartość wzrasta co 10 zł).

Co istotne, program partnerski Allegro Polecam ma dolną granicę odbioru nagrody: aby odebrać kupon o najmniejszym nominale (10 zł), należy zebrać 600 punktów.  Z kolei, aby cieszyć się największą nagrodą (kuponem na 200 zł), trzeba posiadać 12 000 punktów.
Ile zarobisz na Allegro Polecam maksymalnie w ciągu miesiąca? 600 zł. Regulamin programu zastrzega bowiem, że w ciągu 30 dni nie można zebrać więcej niż 360 000 punktów.

Allegro program partnerski – jak dołączyć?  

Aby polecać produkty na Allegro i zarabiać, należy posiadać zwykłe konto, konto firmowe lub konto Junior na Allegro. Co ważne, konto to nie może posiadać ograniczonych funkcjonalności, czyli nie może być zawieszone ani zablokowane. Jeśli spełniasz te warunki, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Zaloguj się na swoje aktywne konto Allegro.
 2. Otwórz stronę programu Allegro Share.
 3. Zaakceptuj warunki programu partnerskiego i regulamin. To wszystko! Możesz zacząć promować produkty na Allegro.

Aby polecać produkty na Allegro i odbierać nagrody, należy dołączyć do Allegro Share

Allegro afiliacja – jak zarabiać na programie?

KROK 1. Wybierz ciekawą ofertę Allegro (taką, która ma szansę na zainteresowanie Twoich znajomych).

KROK 2. Wygeneruj link afiliacyjny Allegro. W tym celu kliknij ikonę udostępniania (znajduje się w prawym górnym rogu głównego zdjęcia oferty).

KROK 3. Skopiuj wygenerowany link afiliacyjny Allegro i udostępnij go wybranej osobie lub grupie osób. Polecanie ofert jest możliwe za pomocą mediów społecznościowych, e-mail oraz wiadomości w komunikatorach tekstowych (jeśli chcesz, możesz skorzystać z kilku metod i miejsc jednocześnie).

KROK 4. Poczekaj, aż ktoś kupi polecony przez Ciebie produkt (lub inny, ale z tej samej kategorii). Gdy do tego dojdzie, dostaniesz punkty. Pamiętaj, że aby otrzymać punkty, do zakupu musi dojść w ciągu 24 godzin od pierwszego kliknięcia w link afiliacyjny Allegro!

Allegro Polecam – wypłata środków, czyli jak odebrać kupony 

 1. Otwórz panel Allegro Share. Znajdziesz go w zakładce Zakupy w sekcji Programy zniżkowe.

2. Gdy zbierzesz odpowiednią liczbę punktów, kliknij w wybrany kupon rabatowy, aby go odebrać.

 ➔ Pamiętaj, że kupon rabatowy jest ważny przez 12 miesięcy od momentu odebrania go w panelu Allegro Share. Nie musisz odbierać kuponu o wartości 200 zł – pojawi się na Twoim koncie automatycznie, gdy zbierzesz 12 000 punktów.

Działanie programu Allegro Polecam z perspektywy sprzedającego

Działanie programu Allegro Share jest bardzo korzystne z perspektywy sprzedawcy, ponieważ zachęca kupujących do promowania ofert wśród znajomych. O ile Twoja oferta jest atrakcyjna, możesz liczyć na dodatkowy ruch spowodowany przez Allegro program partnerski. Co ważne, atrakcyjna oferta nie musi być tą najtańszą! Osoby, które dokonują zakupu produktów przez program partnerski, często doceniają ciekawy towar. 

Jednakże nawet jeśli nie posiadasz szczególnie interesującego asortymentu, wciąż możesz liczyć na wymierne korzyści. Wystarczy, że zadbasz o swoje aukcje w taki sposób, aby pozytywnie wyróżniały się na tle konkurencji. Nie wiesz, jak to zrobić? Zajrzyj do naszego darmowego e-booka Sekrety tworzenia ofert na Allegro! Dzięki niemu z pewnością poprawisz swoje grafiki i teksty produktowe tak, aby zaczęły wzbudzać większe zainteresowanie wśród kupujących.

Afiliacja Allegro – koszty dla sprzedawcy 

Wszystkie oferty Allegro są automatycznie objęte programem partnerskim, co oznacza, że każda z nich może być polecana poprzez link afiliacyjny Allegro. Jako sprzedawca, na pewno martwisz się, że generuje to dodatkowe koszty. Na szczęście, wcale tak nie jest! Z tytułu Allegro Share nie obowiązuje żadna prowizja dla sprzedających. Możesz zatem odetchnąć i cieszyć się potencjalnymi korzyściami.

➔ Interesuje Cię kwestia kosztów sprzedaży? Dowiedz się, jak liczyć rentowność sprzedaży na Allegro i sprawdź, czy Twój sklep jest opłacalny!

Program partnerski Allegro Polecam – FAQ

Na czym polega program partnerski Allegro Polecam?

Skuteczne polecanie produktów na Allegro w ramach Allegro Share skutkuje otrzymywaniem kuponów rabatowych obniżających wartość zakupów od 10 do 200 zł.

Jakie są prowizje z programu partnerskiego Allegro Share?

Allegro Share to nie program partnerski rozliczany prowizyjnie, dlatego dołączając do niego, nie możesz liczyć na prowizje z programu partnerskiego. W zamian tego możesz gromadzić punkty i wymieniać je na kupony rabatowe na zakupy w serwisie.

Allegro Polecam – jak wygenerować link afiliacyjny Allegro? 

Warunki programu partnerskiego Allegro Share w głównej mierze sprowadzają się do trzech rzeczy. Musisz promować produkty dostępne na Allegro, generując linki afiliacyjne, a następnie odbierać nagrody, gdy ktoś zrealizuje zakup za ich pośrednictwem. Aby wygenerować link afiliacyjny, wystarczy kliknąć na ikonę udostępniania dostępną na każdej aukcji Allegro.

Jak zarabiać pieniądze z Allegro Polecam?

Allegro Polecam to nie sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Choć programy partnerskie różnych platform pozwalają niekiedy zarabiać pieniądze, sytuacja ta nie dotyczy Allegro Share. Program afiliacyjny Allegro może jedynie obniżyć kwotę, jaką powinniśmy zapłacić za swoje zakupy. 

Ile zarabia się na Allegro Polecam?

Nie można dosłownie zarobić dzięki Allegro Polecam. Korzystając z programu nagradzania Allegro, zyskuje się jedynie specjalne punkty, które wymienia się na rabaty na zakupy na portalu, a nie realne pieniądze. 600 punktów uprawnia do kuponu na 10 zł, a 12 000 punktów do kuponu na 200 zł.

Jak wypłacić pieniądze z Allegro Polecam?

Pamiętaj, że Allegro Polecam to nie program partnerski rozliczany prowizyjnie! To znaczy, że dołączając do programu, nie otrzymasz prowizji za zakupy dokonywane poprzez Twoje linki afiliacyjne. Jedyną rzeczą, na jaką możesz liczyć, są specjalne punkty, które można wymieniać na rabaty. 

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?