Allegro One Fulfillment – Oddaj swoją logistykę Allegro

Avatar for Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska

Marketing Specialist

Opublikowane: 4 lipca, 2024
Kategoria:
5
(3)

W Pirk Spark w ramach usługi Allegro Wdrożenie nie tylko optymalizujemy już istniejące sklepy Allegro, ale także w zaledwie 30 dni przygotowujemy zupełnie nowe konta do efektywnego funkcjonowania na portalu. Nie zajmiemy się jednak za Ciebie logistyką. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie magazynowania, pakowania i wysyłania zamówień, warto zainteresować się usługą Allegro One Fulfillment.

 1. Czym jest Allegro One Fulfillment?
 2. Fulfillment by Allegro – jak to działa?
 3. Do kogo kierowana jest usługa One Fulfillment by Allegro?
 4. Kto może skorzystać ze wsparcia w ramach Allegro One Fulfillment?
 5. Jak zacząć korzystać z usługi Allegro One Fulfillment? – Instrukcja krok po kroku
 6. Jakie są koszty One Fulfillment Allegro?
 7. Allegro Fulfillment – FAQ

Czym jest Allegro One Fulfillment?

One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa z zakresu logistyki przeznaczona dla sprzedawców Allegro. W jej ramach portal wykonuje za sprzedającego takie czynności jak:

 • magazynowanie towaru,
 • kompletowanie zamówień i przygotowywanie ich do wysyłki,
 • wysyłanie zamówień poprzez usługę Allegro One oraz wybrane firmy kurierskie,
 • obsługa zapytań kupujących przez cały tydzień w zakresie realizacji zamówień,
 • udostępnianie sprzedającemu aktualnych informacji o stanach magazynowych.

Tym samym, Allegro odciąża swoich sprzedawców z najbardziej czasochłonnych zadań związanych z prowadzeniem sklepu na platformie marketplace. Dodatkowo, jeśli skorzystasz z usługi Allegro One Fulfillment, otrzymasz wsparcie opiekuna biznesowego. Dzięki temu zawsze uzyskasz odpowiedzi na trapiące Cię pytania.

Fulfillment by Allegro – jak to działa?

Zasada działania usługi Allegro One Fulfillment jest bardzo prosta. Po przystąpieniu do programu nadal wystawiasz oferty, zarządzasz metodami promocji i kampaniami Allegro Ads. Odpowiadasz także za kontakt z kupującymi. Jedyną różnicą jest odciążenie z konieczności wykonywania czynności związanych z magazynowanie, przygotowywaniem i wysyłaniem zamówień. Allegro zajmie się całą logistyką związaną z Twoją sprzedażą. Oczywiście pod warunkiem, że prześlesz swój towar do Magazynu Allegro. 

➔ Interesujesz się kwestią dostawy na Allegro? Sprawdź nasz artykuł Allegro Smart dla sprzedających.

Do kogo kierowana jest usługa One Fulfillment by Allegro?

Usługa One Fulfillment by Allegro powinna Cię zainteresować, jeśli:

 • zależy Ci na usprawnieniu swoich procesów logistycznych,
 • chcesz zoptymalizować koszty wynikające z logistyki sprzedaży na portalu marketplace,
 • nie posiadasz odpowiedniej przestrzeni magazynowej,
 • potrzebujesz więcej czasu na zadania związane z rozwojem sklepu,
 • myślisz o rozszerzeniu swojej działalności na Allegro na rynki zagraniczne, ale nie chcesz poświęcać czasu na kwestie logistyczne,

Twoim celem jest skrócenie czasu dostawy (One Fullfilment Allegro pozwala na dostarczanie przesyłek klientom nawet tego samego dnia).

Kto może skorzystać ze wsparcia w ramach Allegro One Fulfillment?

Jak wykazaliśmy w naszym darmowym Raporcie 10 branż na Allegro, sprzedaż na platformie e-comemrce Allegro stale rośnie i w wielu segmentach nadal tkwi duży potencjał. Jeżeli Twoja Allegro sprzedaż dynamicznie idzie w górę, usługa One Fulfillment może być strzałem w dziesiątkę. Aby jednak z niej skorzystać, musisz mieć status zarejestrowanego (i aktywnego) podatnika VAT w Polsce oraz znajdować się na „białej liście podatników VAT”. 

Allegro wymaga także od uczestników programu sprzedawania wyłącznie towarów pochodzących z legalnych źródeł oraz posiadających numer GTIN. Ostatnim warunkiem jest założenie specjalnego konta sprzedawcy OneFulfillment (nawet w przypadku, gdy już dysponuje się kontem firmowym).
➔ Twoje produkty pochodzą z legalnych źródeł, ale z jakiś powodów nie posiadają numerów GTIN (EAN)? Z naszego artykułu Katalog produktów Allegro dowiesz się, jak szybko pozyskać kody EAN dla swoich towarów.

Jak zacząć korzystać z usługi Allegro One Fulfillment? – Instrukcja krok po kroku

KROK 1. Załóż konto OneFulfillment (niezbędne, aby skorzystac z usługi). Link do formularza znajdziesz na oficjalnej stronie Allegro One Fulfillment. Wystarczy kliknąć w pomarańczowy przycisk z napisem Załóż nowe konto.

KROK 2. Uzupełnij formularz.

KROK 3. Poczekaj, aż Allegro zweryfikuje Twoje dane. 

KROK 4. Przygotuj zasady sprzedaży i wystaw wybrane produkty na swoim nowym koncie.

KROK 5. Prześlij asortyment do Magazynu Allegro.

Jakie są koszty One Fulfillment Allegro?

Trudno oszacować dokładne koszty usługi Allegro Fulfillment, ponieważ wiele zależy od rodzaju produktów i czasu ich magazynowania przez Allegro. Na oficjalnej stronie programu znajdziesz specjalny kalkulator, który pomoże Ci oszacować wysokość opłaty. Aby Ci jednak chociaż trochę przybliżyć, z jakimi kosztami należy się liczyć, poniżej znajdziesz przykład.
Opłata podstawowa za korzystanie z usługi One Fulfillment by Allegro dla konta oferującego produkty z kategorii Sucha karma dla psów (o objętości do 3 l), które miesięcznie sprzedaje ok. 150 produktów, wynosi 748,50 zł netto.

Poza opłatą podstawową serwis może naliczyć również opłatę dodatkową w przypadku przekroczenia 30 bezpłatnych dni magazynowania i/lub przesłania towaru innego niż zadeklarowany. Karze może podlegać także wycofanie produktu z Magazynu Allegro.

➔ Pamiętaj, że koszty Allegro One Fulfillment nie uwzględniają opłat za transport towarów do i z Magazynu Allegro!

Jeśli przystąpisz do programu One Fulfillment by Allegro do 31 października 2024 roku otrzymasz pakiet 750 wyróżnień i 75% zniżki na prowizję od sprzedaży premiowanej.


Sprzedajesz niewielkie i/lub tanie towary? Sprawdź program Małe i tanie produkty. Dzięki niemu możesz płacić mniej za Allegro magazyn i wysyłki swoich towarów.

Allegro Fulfillment – FAQ 

Czy Allegro One Fulfillment to to samo co FBA?

One Fulfillment by Allegro może przypominać program Amazona (Fulfillment by Amazon – FBA), należy jednak pamiętać, że stanowi odrębną usługę.

Jak szybko przesyłki nadane w usłudze One Fulfillment by Allegro dochodzą do klientów?

Czas realizacji zamówienia będzie się różnił w zależności od sposobu dostawy. Twoi kupujący mogą jednak otrzymać zamówienie przesłane w ramach usługi One Fulfillment by Allegro nawet tego samego dnia, o ile złożą je w danym dniu do godziny wskazanej w ofercie i wybiorą odpowiednią metodę dostawy. 

Czy usługa Fulfillment Allegro oferuje zarządzanie ofertą?

Nie. Usługa Fulfillment Allegro oferuje jedynie realizację działań związanych z magazynowaniem, przygotowywaniem i wysyłaniem przesyłek.

Od czego zależy i ile wynosi opłata podstawowa One Fulfillment?

Opłata podstawowa jest uzależniona od objętości produktu. Wynosi minimum 2,49 zł netto i nie może przekroczyć 10,49 zł netto za produkt. System nalicza ją dopiero po realizacji wysyłek (gdy towar opuści Magazyn Allegro).

Ile maksymalnie dni towar może znajdować się w Magazynie Allegro, aby nie została naliczona opłata dodatkowa?

Allegro naliczy opłatę dodatkową za magazynowanie produktów, jeśli nie opuszczą one Magazynu Allegro w ciągu 30 dni od przyjęcia.

Czy Allegro One Fulfillment pozwala na sprzedaż poza Polską?

Tak. Sprzedawca korzystający z Allegro One Fulfillment może liczyć na wsparcie w realizacji zamówień zagranicę.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?