Cashback Allegro – jak działa i czy się opłaca?

Avatar for Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska

Marketing Specialist

Opublikowane: 14 czerwca, 2024
Kategoria:
5
(2)

Cashback Allegro to kolejna metoda płatności Allegro, o której warto wiedzieć – bez względu na to, czy jest się kupującym, czy sprzedawcą. Jako eksperci od obsługi Allegro postanowiliśmy poruszyć tę kwestię kompleksowo. Z naszego artykułu dowiesz się, jak aktywować i jak korzystać z Allegro Cash, a także ile zwrotu otrzymasz za swoje zakupy. Poznasz również odpowiedź na pytanie, czy cashback Allegro wiąże się z dodatkowymi opłatami dla sprzedających.

 1. Co to jest Allegro Cashback?
 2. Jak odzyskać pieniądze dzięki Allegro Cash, czyli jak działa cashback Allegro?
 3. Ile zł cashbacku można zyskać dzięki Allegro Cash?
 4. Jak przystąpić do programu Allegro Cashback?
 5. Cashback Allegro – jak go używać?
 6. Allegro cashback z perspektywy sprzedającego
 7. Allegro Cashback – FAQ 

Co to jest Allegro Cashback?

Allegro Cashback (oficjalnie Allegro Cash) to połączenie metody płatności i cashbacku do Allegro. Aby zacząć z niego korzystać, należy założyć specjalny rachunek bankowy w ramach istniejącego konta Allegro. Dzięki temu szybko i bezpiecznie zapłacisz za swoje zakupy oraz otrzymasz część wydanej kwoty poprzez tzw. cashback, czyli zwrot środków.

Co ważne, usługa Allegro Cash jest świadczona nie tylko przez portal Allegro, ale także Aion Bank. Zaangażowanie banku istotnie zwiększa bezpieczeństwo płatności, gdyż za gwarancję depozytów odpowiada belgijski fundusz gwarancyjny. 

Jak odzyskać pieniądze dzięki Allegro Cash, czyli jak działa cashback Allegro?

Allegro Cashback to coraz popularniejsza usługa, która pozwala odzyskać część pieniędzy za zakupy. W internecie istnieją nawet osobne serwisy specjalizujące się w oszczędzaniu w ten sposób (również oferujące cashback do Allegro). Nic dziwnego, że metodą zainteresowało się samo Allegro – platforma marketplace słynąca z dostosowywania się do oczekiwań klientów. 
Dzięki współpracy z Aion Bankiem portal oferuje użytkownikom możliwość założenia wewnętrznego rachunku bankowego. Rachunek ten służy do płacenia oraz pełni rolę miejsca, do którego trafia część pieniędzy wydawanych na zakupy. Przykładowo, jeśli korzystając z cashbacku Allegro, kupisz na portalu słuchawki bezprzewodowe za 250 zł, po 30 dniach otrzymasz na swój rachunek bankowy Allegro Cash 5 zł zwrotu. Środki te możesz przekazać na inny rachunek bankowy lub wykorzystać na kolejne zakupy.

Ile zł cashbacku można zyskać dzięki Allegro Cash?

Cashback Allegro określony jest w zależności od wartości zakupów zrobionych u jednego sprzedającego. Obecnie portal wyszczególnia dwa progi procentowe:

 • 1% zwrotu w przypadku zakupów od 100 do 200 zł oraz
 • 2% zwrotu w przypadku zakupów powyżej 200 zł.

Przy pojedynczej płatności Allegro Cash można otrzymać maksymalnie 20 zł zwrotu. To znaczy, że nawet jeśli kupisz u danego sprzedawcy telewizor za 2500 zł i procentowo wychodzi Ci 50 zł zwrotu, za tę transakcję odzyskasz jedynie 20 zł. Portal ustalił także miesięczny (50 zł) i roczny (600 zł) limit cashbacku. 

Jak przystąpić do programu Allegro Cashback?

Aby zacząć korzystać z cashbacku Allegro, musisz aktywować na swoim koncie usługę Allegro Cash. Odpowiednią funkcję znajdziesz w zakładce Allegro Finanse.

Cały proces zajmie Ci maksymalnie kilka minut. System poprosi Cię o wypełnienie wniosku danymi osobowymi – przyda Ci się do tego dowód osobisty – i wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1,01 zł. Po zaksięgowaniu płatności (trwa to zwykle do 2 dni roboczych), Allegro aktywuje Twój rachunek Allegro Cash.

➔ Pamiętaj: przelewu weryfikacyjnego nie wykonasz BLIK-iem!
➔ Aby otworzyć rachunek Allegro Cash, musisz posłużyć się dokładnie takimi danymi osobowymi jak na dowodzie osobistym oraz koncie bankowym, z którego korzystasz do wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Cashback Allegro – jak go używać?

Przede wszystkim, usługa Allegro Cash jest obecnie dostępna tylko z poziomu aplikacji. Możesz użyć jej do opłacenia zakupów robionych u europejskich sprzedawców podczas płatności w złotówkach, o ile posiadasz na swoim rachunku Allegro Cash odpowiednią kwotę. Na ten moment (wiosna 2024) podczas używania cashbacku Allegro nie skorzystasz z kart podarunkowych oraz takich metod promocji jak Monety i kupony rabatowe.

Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, jak płacić za pomocą Allegro Cashback:

 1. Zrób zakupy za co najmniej 100 zł u danego sprzedającego. Pamiętaj, że do kwoty nie liczą się koszty wynikające z dostawy i opłat dodatkowych.
 2. Wybierz metodę dostawy.
 3. Wskaż Allegro Cashback jako metodę płatności.
 4. Wpisz PIN ustalony podczas aktywacji usługi.
 5. To wszystko! Za 30 dni zobaczysz zwrot na swoim koncie Allegro Cash.

➔ Nie otrzymasz cashbacku w przypadku zakupu oferty charytatywnej oraz karty podarunkowej. Z zasad Allegro Cash portal wyklucza także niektóre kategorie (np. Mleka modyfikowane początkowe, Akcesoria alkoholowe i Domowa apteczka).

Allegro cashback z perspektywy sprzedającego

Jako sprzedający nie ponosisz żadnych kosztów z tytułu zakupów Allegro Cash w Twoim sklepie – w przeciwieństwie do, chociażby, zakupów z Allegro Pay. Tym samym, nie musisz martwić się dodatkowymi opłatami. Cashback Allegro to usługa, która może tylko pozytywnie wpłynąć na Twoją sprzedaż – w końcu zachęca do robienia droższych zakupów (co najmniej za 100 zł) u jednego sprzedawcy.  
➔ Z naszego artykułu Prowizje Allegro dowiesz się więcej na temat płatności dla sprzedających. Jako sprzedawcę może Cię także zainteresować kwestia Ile kosztuje Allegro Ads?

Allegro Cashback – FAQ 

Czy Allegro Cashback jest bezpieczny?

Allegro szyfruje dane przy wykorzystaniu protokołu HTTPS, co oznacza, że nikt nie ma do nich dostępu i nie może ich przeczytać. Dodatkowo za bezpieczeństwo Allegro Cashback odpowiada Aion Bank i belgijski system gwarancji depozytów. Gdyby to jeszcze było dla Ciebie za mało, każdą płatność Allegro Cash musisz potwierdzić kodem PIN nadanym podczas aktywacji usługi.

Czy z cashbacku Allegro można korzystać z poziomu aplikacji Allegro?

Obecnie cashback Allegro jest dostępny wyłącznie z poziomu aplikacji. Desktopowy serwis Allegro nie oferuje na ten moment możliwości płacenia metodą Allegro Cash.

Jak aktywować Allegro Cash?

Uruchomienie Allegro Cash jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek w zakładce Moje Allegro i wykonać przelew weryfikacyjny na co najmniej 1,01 zł. Potrzebne dane do aktywacji Allegro Cashback to: numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, kraj i miejsce zamieszkania oraz rezydencja podatkowa.

Jaki cashback Allegro można otrzymać maksymalnie?

Największy cashback Allegro to 2% – dotyczy zakupów droższych niż 200 zł. Należy jednak pamiętać, że jednorazowa wartość cashbacku nie może wynosić więcej niż 20 zł. Maksymalne wartości cashbacku do Allegro są także ustalone na miesiąc i rok. W ramach Allegro Cash zaoszczędzisz do 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie.

Kiedy otrzymuje się cashback Allegro?

Aby otrzymać cashback Allegro za zakupy w serwisie, musisz poczekać do 30 dni od momentu opłacenia transakcji.

Jak doładować Allegro Cash i jak wypłacić pieniądze z konta Allegro Cash?

Aby doładować konto Allegro Cash, musisz zalogować się na swoje Allegro i przejść do zakładki Allegro Cash. Następnie wybierz opcję Wpłać i przelej wybraną kwotę (co najmniej 1,01 zł) w dowolny sposób (BLIK-iem lub przelewem online). Wypłacanie oszczędzonych zł cashbacku jest równie łatwe. W tym celu skorzystaj z funkcji Zrób przelew w panelu Allegro Cash. Wpłatę otrzymasz na konto użyte podczas aktywowania usługi.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?