Jak usunąć konto na Allegro? Poradnik jak rozwiązać lub odstąpić od umowy

Avatar for Zofia Starkowska

Zofia Starkowska

Specjalistka ds. Allegro

Opublikowane: 10 stycznia, 2024
Kategoria:
5
(5)

Allegro to największy polski kanał e-commerce. Mimo to wiele osób zastanawia się, jak usunąć konto na Allegro. Dotyczy to zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Jeśli należysz do ich grona, z pewnością się ucieszysz, ponieważ proces usuwania konta Allegro jest znacznie łatwiejszy niż usuwanie negatywów od klientów. Sam proces może zająć sporo czasu, ale dzięki naszemu poradnikowi nie powinien sprawiać zbyt wiele problemów.

 1. Jak usunąć konto na Allegro? Instrukcje dla sprzedawcy i konsumenta
 2. Instrukcja, jak usunąć konto na Allegro Lokalnie
 3. Odstąpienie od umowy Allegro a rozwiązanie umowy Allegro – różnice i podobieństwa
 4. Ile czasu zajmuje usuwanie konta Allegro?
 5. Co warto zrobić przed usunięciem konta na Allegro?
 6. Jak usunąć kartę bankową podłączoną do konta Allegro?
 7. Usuwanie konta Allegro a RODO
 8. Co się dzieje z danymi po usunięciu konta na Allegro?
 9. Usuwanie konta Allegro – F&Q

Jak usunąć konto na Allegro? Instrukcje dla sprzedawcy i konsumenta

Usuwanie konta Allegro to opcja dostępna zarówno dla sprzedających, jak i osób prywatnych. Co więcej, oba procesy mają identyczny przebieg. Różnią się tylko wybranym sposobem zakończenia umowy z serwisem. Obecnie usunięcie konta Allegro jest możliwe z tytułu odstąpienia oraz rozwiązania umowy. 

Jak usunąć konto firmowe Allegro oraz jak usunąć konto Allegro użytkownika – odstąpienie od umowy

Wszystko, co musisz zrobić, aby odstąpić od umowy z Allegro, to wysłać odpowiedni wniosek. Po przekazaniu go do serwisu otrzymasz potwierdzenie na swojego maila. Pamiętaj jednak, że opcja odstąpienia od umowy jest dostępna wyłącznie dla nowych kont (firmowych oraz prywatnych), czyli takich, od których zarejestrowania nie minęło 14 dni.

Ponadto, operacja usuń konto Allegro na podstawie odstąpienia od umowy nie uda Ci się, jeśli:

 • na Twoim koncie dokonano jakiejkolwiek czynności (np. kupna lub sprzedaży przedmiotu) lub
 • za pośrednictwem Twojego konta doszło do jakiejkolwiek formy kontaktu z innymi użytkownikami (np. poprzez opcję Zadaj pytanie). 

➔ Jeśli nie masz pewności, czy Twoje konto kwalifikuje się do usunięcia z tytułu odstąpienia od umowy, i tak możesz złożyć stosowny wniosek. Przed zamknięciem konta serwis przeprowadza dokładną weryfikację i w najgorszym wypadku po prostu odrzuci Twoje żądanie. Wówczas możesz przejść do usuwania konta Allegro z tytułu rozwiązania umowy. 

Jak usunąć konto firmowe na Allegro oraz jak usunąć konto Allegro użytkownika – rozwiązanie umowy

Jeśli z jakiegoś powodu odstąpienie od umowy nie jest możliwe w Twoim przypadku, zlikwidujesz konto Allegro, rozwiązując swoją umowę z portalem. Możesz to zrobić w dowolnym momencie za pomocą tego wniosku

Odstąpienie od umowy Allegro a rozwiązanie umowy Allegro – różnice i podobieństwa

W poniższej tabeli znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, które pomogą Ci jeszcze lepiej zrozumieć różnice występujące pomiędzy odstąpieniem od umowy Allegro, a jej rozwiązaniem.

Odstąpienie od umowyRozwiązanie umowy
Sposób rozwiązania umowyWysłanie wnioskuWysłanie wniosku
Kiedy można złożyć wniosek?W dowolnym momencie funkcjonowania kontaW dowolnym momencie funkcjonowania konta
Dla kogo?
Dla kont firmowych i prywatnych, które zostały założone maksymalnie 14 dni wcześniej pod warunkiem, że nie dokonały kupna lub sprzedaży i nie nawiązały kontaktu z innym użytkownikiem Allegro
Dla kont firmowych i prywatnych, które mają więcej niż 14 dni oraz tych, które mają mniej niż 14 dni, ale dokonały kupna lub sprzedaży i/lub nawiązały kontakt z innym użytkownikiem Allegro
Czas usuwania kontaDo 7 dniOk. 60 dni (okres wypowiedzenia)

Instrukcja, jak usunąć konto na Allegro Lokalnie

Interesuje Cię kwestia, jak zamknąć konto w Allegro Lokalnie? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że konto na Allegro Lokalnie posiada każdy prywatny użytkownik serwisu. Tym samym, decydując się na usuwanie konta Allegro Lokalnie, pozbawiasz się także dostępu do swojego prywatnego konta Allegro. Jeśli nadal chcesz tego dokonać, po prostu postępuj według powyższych instrukcji – jak usunąć konto Allegro poprzez odstąpienie lub rozwiązanie umowy. 

Ile czasu zajmuje usuwanie konta Allegro?

Usuwanie konta Allegro nie zawsze przebiega błyskawicznie, dlatego uzbrój się w cierpliwość. W przypadku odstąpienia od umowy serwis zwykle zamyka konto w ciągu kilku minut. Niemniej, cały proces usuwania konta Allegro może zająć nawet 7 dni. O wiele dłużej zajmuje zamykanie konta poprzez rozwiązanie umowy z serwisem. W takiej sytuacji obowiązuje Cię bowiem okres wypowiedzenia, który trwa aż 60 dni. Do jego końca możesz korzystać z ograniczonych funkcji swojego konta – przykładowo nie będziesz już w stanie wystawiać ofert. Dodatkowo, w ciągu pierwszych 7 dni portal usunie wszystkie Twoje aukcje. 

Co warto zrobić przed usunięciem konta na Allegro?

 • Przetransferuj środki z Allegro Finanse – jeśli nie przelejesz swoich środków na prywatne konto, przepadną po utracie dostępu do konta Allegro.
 • Spłać wszystkie zaległości wobec portalu – w przeciwnym razie serwis będzie mógł przekazać Twoje zadłużenie firmom windykacyjnym. Używasz Allegro Pay? Nie zapomnij także o należnościach wynikających z tej usługi. Po ich spłaceniu umowa z Allegro Pay zostanie automatycznie rozwiązana w ciągu roku.
 • Zamknij rachunek fakturowy (jeśli go posiadasz) – wcześniej jednak ureguluj saldo. W razie jakichkolwiek problemów, skorzystaj z instrukcji jak zamknąć konto fakturowe.   
 • Wyłącz Abonament Allegro (jeśli z niego korzystasz)

Jak usunąć kartę bankową podłączoną do konta Allegro?

Jeśli masz podłączoną kartę bankową do swojego konta Allegro, nie musisz się martwić. Jej dane znikną z serwisu razem z usuniętym kontem. Niemniej, możesz to zrobić dla spokoju ducha w dowolnym momencie – także w przypadku, gdy nie interesuje Cię kwestia zamykania konta Allegro.

Aby usunąć dane karty bankowej z Allegro:

 1. Zaloguj się do serwisu i otwórz zakładkę Moje konto.
 2. Wybierz opcję Usuń kartę przy wybranej formie płatności. 

Możesz także usunąć konto dodane do usługi PayU Express. Zrobisz to w następujący sposób:

 1. Otwórz zakładkę Lista moich kont bankowych.
 2. Odnajdź dany numer konta i wybierz opcję Usuń
 3. Postępuj identycznie w ustawieniach usług na wybranym koncie bankowym.

Usuwanie konta Allegro a RODO

Twoje dane są całkowicie usuwane z Allegro po zamknięciu konta w czasie, który został podany w polityce prywatności serwisu. Zwykle znikają z portalu zaraz po rozwiązaniu umowy, niemniej w niektórych przypadkach mogą być nadal przetwarzane.

Tymi przypadkami są:

 • konta, za pośrednictwem których dokonano zakupów na Allegro – w tym przypadku dane będą przetwarzane przez 3 lata (okres liczony od końca roku, w którym doszło do rozwiązania umowy, a zatem jeśli rozwiążesz umowę 17 listopada 2023 roku, Twoje dane będą przetwarzane do 31 grudnia 2027 roku),
 • konta, za pomocą których dokonano sprzedaży – wówczas Allegro może przetwarzać Twoje dane przez 6 kolejnych lat (liczonych od końca roku, w którym rozwiązano umowę),
 • konta, na których wykorzystano kupon – w takiej sytuacji Allegro może przetwarzać dane tak długo jak w przypadku kont, za pomocą których zrealizowano sprzedaż, a więc przez 6 lat od końca roku rozwiązania umowy.

➔ Więcej dowiesz się, czytając informacje od Allegro.

Co się dzieje z danymi po usunięciu konta na Allegro?

Po usunięciu konta na Allegro Twoje dane mogą być nadal przetwarzane przez serwis. Nie musisz się jednak zbytnio przejmować, ponieważ portal jasno określa cele takiego działania. 

Na ten moment, Allegro zobowiązuje się do przetwarzania danych osobowych użytkowników wyłącznie w następujących przypadkach:

 • dochodzenie roszczeń i obrona przed nimi (dotyczy m.in. windykacji należności),
 • analizy statystyczne oraz
 • dotrzymanie rozliczalności (jest to obowiązek narzucany na serwis przez polskie prawo).

Usuwanie konta Allegro – FAQ

Jak usunąć konto sprzedawcy na Allegro?

Zastanawiasz się, jak usunąć konto firmowe Allegro? Na pewno uspokoi Cię fakt, że usuwanie konta Allegro jest dostępne zarówno dla sprzedawców, jak i zwykłych kupujących. Co więcej, portal nie różnicuje tych procesów. Z tego powodu możesz usunąć konto firmowe dokładnie w ten sam sposób co konto prywatne – poprzez odstąpienie od umowy z serwisem lub jej rozwiązanie.  

Ile czasu wynosi okres wypowiedzenia konta na Allegro?

Okres wypowiedzenia obowiązuje Cię jedynie w sytuacji, gdy chcesz zamknąć konto Allegro poprzez rozwiązanie umowy z serwisem i wynosi 60 dni. 

Jak całkowicie usunąć konto na Allegro, żeby nie zostało po nim śladu?

Bez względu na to, czy usuwasz konto Allegro poprzez odstąpienie czy rozwiązanie umowy, po określonym czasie na portalu nie pozostanie po nim żaden ślad. Pamiętaj jednak, że zamknięcie konta Allegro nie oznacza usunięcia Twoich danych. Te mogą być nadal przetwarzane przez serwis przez okres wskazany w polityce prywatności (maksymalnie przez 6 lat od końca roku, w którym doszło do usunięcia konta). 

Jak cofnąć usunięcie konta Allegro? 

Niestety, usuniętego konta nie da się odzyskać. Dlatego też, dokładnie zastanów się, czy zamknięcie konta Allegro to coś, czego naprawdę chcesz, zanim zdecydujesz się wysłać wniosek o usunięcie konta Allegro do administracji serwisu. Najlepiej daj sobie na decyzję kilka dni i przemyśl wszystkie „za” i „przeciw”. Może wystarczy popracować nad parametrem trafności Allegro i zadbać o lepszy zwrot z inwestycji? Jeśli nie wiesz jak to zrobić, pamiętaj, że możesz się do nas zgłosić po darmową konsultację i dowiedzieć, czy Twoje konto sprzedażowe wciąż ma szansę na rozwój.  

Jak zlikwidować konto na Allegro i założyć nowe?

Jeśli chcesz założyć nowe konto, nie musisz usuwać starego. Allegro pozwala na tworzenie i posiadanie wielu kont przez swoich użytkowników. Niemniej, jeśli naprawdę chcesz usunąć stare konto i założyć nowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. W takiej sytuacji postępuj dokładnie w ten sam sposób, jak podczas zwyczajnego usuwania konta Allegro. 

Czy otrzymam potwierdzenie usunięcia konta Allegro?

Tuż po wysłaniu wniosku o odstąpienie lub rozwiązanie umowy z Allegro, otrzymasz potwierdzenie tej operacji na podany adres mailowy. To jedyne potwierdzenie usunięcia konta Allegro, jakiego możesz się spodziewać od serwisu. 

Czy otrzymam zwrot za Allegro Smart po usunięciu konta Allegro?

Tak! Allegro automatycznie wyłączy usługę Smart na Twoim koncie, gdy tylko otrzyma od Ciebie wniosek o rozwiązanie umowy. Następnie, w ciągu 14 dni zwróci środki za niewykorzystany okres na konto, które zostało użyte do opłacenia usługi. Wyśle także do Ciebie wiadomość e-mail z korektą faktury. 

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?