Abonament Ekspercki Allegro – czy warto go wybrać?

Avatar for Oskar Hertman

Oskar Hertman

CEO Pirk Spark

Opublikowane: 7 września, 2022
Kategoria:
4.2
(10)

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26.08.2023

Abonament Ekspercki Allegro bardzo polaryzuje sprzedawców. Jego zwolennicy podkreślają, że to doskonały sposób na promocję marki oraz zwiększenie konwersji ofert. Przeciwnicy z kolei zwracają uwagę na nieproporcjonalny do osiąganych wyników sprzedażowych koszt i nikłe znaczenie w interakcji z potencjalnym klientem. Kto ma zatem rację? Kompleksowa obsługa Allegro i Allegro Ads, które prowadzimy dla naszych Klientów wcale nie zakładają, że konto musi mieć wykupiony ten płatny pakiet, aby osiągnąć spodziewaną sprzedaż. W tym artykule wyjaśnimy Ci, w jakich sytuacjach przydaje się Abonament Ekspercki Allegro, a kiedy taka decyzja przekłada się wyłącznie na przepalenie budżetu.

Co daje Abonament Ekspercki Allegro?

Wprowadzony dla sprzedawców płatny Abonament Allegro występuje w 3 wariantach cenowych: tzw. podstawowym, profesjonalnym i eksperckim. Od tańszej opcji, tzw. profesjonalnej, Abonament Ekspercki Allegro różni się zaledwie jedną funkcjonalnością, a mianowicie: wyświetlaniem logo w prawym górnym rogu oferty na listingu. Ten element, w zamierzeniu Allegro, ma skutecznie przyciągać uwagę klientów. Czy jednak jest to warte dopłaty w wysokości aż 2801 zł?

Spójrz sam na screen tych dwóch ofert produktów wystawionych na Allegro – pierwsze konto sprzedażowe nie ma wykupionego Abonamentu Eksperckiego Allegro, druga ma:

Różnica w cenie Abonamentu Eksperckiego i Profesjonalnego jest wręcz ogromna za tak drobny szczegół. Warto przy tym nadmienić, że kosztujący jedynie 199 zł miesięcznie środkowy Abonament Allegro już charakteryzuje się naprawdę szerokim wachlarzem przydatnych w sprzedaży na Allegro funkcji, takich jak dostęp do rozszerzonych statystyk Allegro Analitycs, własną zakładką sklepu, banerami i niezwykle przydatnymi w tworzeniu zestawów produktowych tagami ofertowymi.

Czy warto kupić Abonament Ekspercki Allegro? Nasze wnioski

Jak wynika z naszego doświadczenia, w 8 przypadkach na 10 wyświetlanie loga obok oferty nie wpływa znacząco na generowaną na Allegro sprzedaż. Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy należysz do tych 20% szczęśliwców, którym Abonament Ekspercki Allegro może przynieść realne korzyści? Aby to ustalić, przeanalizuj następujące kwestie

  • ilość wyszukiwań fraz związanych z Twoją marką lub nazwą sklepu na Allegro, 
  • pozycję swojego sklepu na tle konkurencji, 
  • dzienną liczbę wyświetleń zakładki Sklep. 

W przypadku, gdy uzyskiwane w wymienionych aspektach wartości będą niskie, zwyczajnie nie opłaca Ci się korzystać z Abonamentu Eksperckiego Allegro. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie zweryfikować potrzebne dane, umów się na >>darmową konsultację z naszym specjalistą.

Opłaty za Abonament Ekspercki Allegro można zainwestować w eksperckie strategie

Jeżeli logotyp Twojego sklepu na aukcjach nie przekonuje Cię do wydawania 2801 zł miesięcznie, a szukasz pomysłów na zwiększenie potencjału swojego sklepu Allegro, wiedz, że jeśli skorzystasz z pomocy ekspertów, praktycznie zagwarantujesz sobie wzrost aktualnej sprzedaży. 

W Pirk Spark od lat zajmujemy się kompleksową obsługą kont Allegro oraz zwiększaniem dochodów biznesów funkcjonujących na różnych platformach typu marketplace. Za cenę Abonamentu Eksperckiego Allegro możemy zaoferować Ci szereg naszych usług. Wyższy zwrot z inwestycji Allegro Ads i optymalizacja kosztów przy jednoczesnym przyroście wartości koszyków zakupowych, to część naszej codziennej specjalizacji.

I Alternatywa dla Abonamentu Eksperckiego Allegro: Miesiąc próbny Prowadzenie Allegro Ads + Audyt konta Allegro

Wybierając tę opcję, nie wiążesz się z nami długotrwałą umową oraz okresem wypowiedzenia. Otrzymujesz natomiast wsparcie dedykowanego specjalisty, który w Twoim imieniu zajmie się tworzeniem reklam Allegro Ads w oparciu o twarde dane, własne doświadczenie oraz Twoje potrzeby. W ramach tego wariantu przygotujemy dla Ciebie również profesjonalny audyt konta Allegro. W ten sposób zapoznasz się ze wszelkimi bolączkami swojego sklepu na Allegro oraz uzyskasz konkretne porady, w jaki sposób je zoptymalizować, aby podnieść całościową trafność Allegro, tak ważną również dla organicznej sprzedaży online.

Przy reklamowym budżecie miesięcznym od 2 500 do 5 000 zł przeznaczonym na Allegro Ads można naprawdę istotnie podnieść Twoje przychody ze sprzedaży. Inwestycja w reklamę, zamiast w Abonament Ekspercki na Allegro, może okazać się dla Twojego sklepu bardziej opłacalna.

II Alternatywa dla Abonamentu Eksperckiego Allegro: Prowadzenie Allegro sprzedaży

To usługa kompleksowego prowadzenia sprzedaży na Allegro. Jeśli z niej skorzystasz, zajmiemy się za Ciebie wszystkim poza obsługą klienta i wysyłaniem paczek. Doskonale wiemy jak ustawić Allegro Ads, żeby nie przepalać budżetu i tym również się zajmiemy. Co więcej, stworzymy dla Ciebie indywidualną strategię sprzedaży i optymalizacji kosztów. Analizując Twoje konto, dokonamy rotacji wyróżnień i innych, mniej efektywnych form promocji, w tym usunięcia „przepalaczy” Twojego budżetu. Zbadamy także potencjał Twojego asortymentu oraz podejmiemy kroki, które realnie zwiększą sprzedaż generowaną przez Twoje konto. 

W ramach wariantu II otrzymasz od nas również wysokojakościowe treści (w formie tzw. ofert perełek), które pozostaną z Tobą nawet w przypadku rezygnacji z dalszej współpracy. Poprawione aukcje, w pełni zgodne z regulaminem Allegro, automatycznie pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania i trafności.

Oferta Allegro przykład dobrze zaprezentowanego produktu, Pirk Spark, ser EdRED

Atrakcyjne oferty zgodne z językiem korzyści (tzw. perełki) mają ogromny wpływ na konwersję w przypadku Allegro. Jeśli preferujesz samodzielnie spróbować je stworzyć, pobierz darmowy eBook Sekrety tworzenia ofert na Allegro, który wydaliśmy dla sprzedawców. Z pewnością przyda Ci się w codziennej pracy wystawiania ofert.

W pełni wykorzystajmy Twój Abonament Allegro, ekspercki lub nie

Jeśli zastanawiasz się, która z naszych usług będzie najbardziej korzystna dla Twojego biznesu, śmiało skontaktuj się z naszym sprzedawcą lub umów się na darmową konsultację ze specjalistą marketplace. Pamiętaj, że pieniądze wydawane przez Ciebie na Abonament Ekspercki Allegro mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, jeśli Twoja marka nie jest zbyt rozpoznawalna. Dlatego też koniecznie przemyśl dostępne opcje i podejmij właściwą decyzję. Nawet jeżeli posiadasz wykupiony Abonament Profesjonalny, to już wystarczy, aby nasza współpraca miała sens (dostęp do Allegro Analitycs i zakładki sklepu są ważne! Bez tego, będzie ciężko optymalizować działania sprzedażowe!).

Opisane przez nas warianty stanowią zaledwie wycinek naszych usług, jednakże mogą skutecznie zastąpić Abonament Ekspercki Allegro.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 10

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?