Allegro statystyki sprzedaży: najlepsze dni i godziny oraz trendy, które warto znać

Avatar for Magdalena Nowaczyk

Magdalena Nowaczyk

Marketing & PR Manager

Opublikowane: 19 czerwca, 2024
Kategoria:
5
(5)

W jakie dni sprzedaż na Allegro jest najlepsza? W jakich godzinach użytkownicy kupują najwięcej? Zaraz się dowiesz! Specjalnie dla Ciebie wyciągnęliśmy z Allegro statystyki sprzedaży z całego roku, żeby sprawdzić, czy trend jest podobny w różnych kategoriach. Mamy nadzieję, że wykorzystasz dane z tego artykułu do lepszego planowania swojej sprzedaży i konfiguracji reklam Allegro Ads.

  1. Najlepsze dni na sprzedaż wg statystyki Allegro
  2. Najlepsze godziny na sprzedaż wg statystyki Allegro
  3. Skuteczna reklama a Allegro statystyki sprzedaży
  4. Trendy Allegro, które warto znać – statystyki cen 
  5. Skąd brać Allegro statystyki sprzedaży?
  6. Allegro statystyki sprzedaży – FAQ 

Najlepsze dni na sprzedaż wg statystyki Allegro

Statystyki sprzedaży Allegro pokazują, że użytkownicy nie korzystają z portalu przez cały tydzień w tym samym natężeniu. Jeśli sprzedajesz na Allegro od dłuższego czasu, z pewnością udało Ci się zauważyć spowolnienie sprzedaży w weekendy i dni wolne od pracy. To zupełnie naturalne – kupujący wolą spędzać piątkowe wieczory, soboty, niedzielne poranki i święta w gronie najbliższych. Nic dziwnego, że są wówczas mniej zainteresowani robieniem zakupów online.

A w jakie dni najchętniej korzystają z największego polskiego marketplace’u? Z naszego monitoringu sprzedaży Allegro dla aż 10 kategorii w całym ubiegłym roku wynika, że dniem, na który przypada największa liczba transakcji, jest poniedziałek. To może przeczyć intuicji, ale dane nie kłamią! Jak widać na wykresie opartym o Allegro Analytics, początek tygodnia to zdecydowanie najlepszy okres dla sprzedaży na Allegro. W poniedziałki, wtorki i środy należy spodziewać się wzmożonej liczby zakupów.

Dlaczego tak się dzieje? Może być wiele przyczyn takiego zjawiska. Prawdopodobnie jednak rozpoczęcie tygodnia pracy (często związanej z koniecznością korzystania z internetu) silnie mobilizuje do robienia zakupów. Po weekendzie, który większość z nas spędza na odpoczynku, “przypominają nam się” sprawy do załatwienia.


Przydałoby Ci się więcej informacji na temat tego, co się sprzedaje na Allegro w różnych kategoriach? Nasz całoroczny raport sprzedaży Allegro jest już dostępny za darmo w PDF! Znajdziesz go na liście e-booków Pirk Spark!

Najlepsze godziny na sprzedaż wg statystyki Allegro

Panel Allegro Analytics daje także możliwość sprawdzenia, w jakich godzinach użytkownicy najczęściej składają zamówienia. Być może intuicja podpowiada Ci, że peak przypada na godziny wieczorne. Dane liczbowe jednak tego nie potwierdzają. Najwięcej zakupów na Allegro robi się w przedziale od 10:00 do 12:00, co oznacza, że duża część kupujących finalizuje transakcje w czasie swojej pracy. Drugim momentem zwiększonej aktywności w serwisie są okolice godziny 21:00.

Skuteczna reklama a Allegro statystyki sprzedaży

Kampanie Allegro to dobry sposób na przyciągnięcie klientów do swojego asortymentu. Jak wynika z raportu Customer Journey 2024, aż 50% osób uważa, że znajduje produkt w atrakcyjnej cenie właśnie dzięki reklamie. Jeśli tylko masz czas, możesz zmniejszyć koszty Allegro Ads, włączając reklamy wyłącznie w okresach szczególnie intensywnego zainteresowania kupujących. Przykładowo: tylko w poniedziałki, wtorki i środy lub każdego dnia tygodnia od godziny 9:00 do 13:00. Istnieje mnóstwo potencjalnie korzystnych konfiguracji.


→ Statystyki sprzedaży na Allegro w rozbiciu na godziny warto wykorzystać podczas optymalizacji reklam. Praktyczne podpowiedzi, w jaki sposób robić to najlepiej, znajdziesz m.in. w naszym artykule o strategiach Allegro Ads na majówkę.

Trendy Allegro, które warto znać – statystyki cen 

Możesz poprawić wyniki sprzedaży Allegro, nie tylko stosując reklamy, ale także wdrażając przemyślaną strategię cenową. Czasem delikatne podniesienie lub obniżenie ceny skutkuje zwiększeniem konwersji. Oczywiście, nie warto robić tego na oślep, zwłaszcza że analityka w Allegro pozwala na podejrzenie tego, co się sprzedaje na portalu i w jakim przedziale cenowym. Ustalenie wartości poszczególnych produktów na podstawie szerszych informacji oraz bardziej konkurencyjna cena da Ci możliwość lepszego dopasowania się do oczekiwań klientów i, tym samym, wpłynie na Twoje wyniki sprzedażowe.
Śledzenie rozkładu cen ma również duże znaczenie dla monitoringu sprzedaży Allegro. Ceny asortymentu, ponoszone koszty i wolumen sprzedaży są brane pod uwagę podczas analizy rentowności sprzedaży Allegro.

Dzięki regularnemu wyliczaniu opłacalności poszczególnych produktów i stosunku k/p całego sklepu zoptymalizujesz swój biznes. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie. Jako specjaliści TOP1 w 2024 pod względem jakości usług postanowiliśmy wyjść naprzeciwko oczekiwaniom sprzedających i stworzyliśmy darmowe narzędzie AlleSpark. Korzystając z modułu Raporty Allegro Rentowność szybko i bez wysiłku obliczysz rentowność dla wybranego zakresu (całego konta, kategorii produktowej lub oferty).

Skąd brać Allegro statystyki sprzedaży?

Liczne statystyki do monitoringu sprzedaży Allegro znajdziesz w panelu Allegro Analytics. Przykładowo, aby wyciągnąć informacje na temat sprzedaży według dni tygodnia i godzin:

KROK 1. Wybierz z zakładki Trendy w czasie opcję Sprzedaż według godzin i dni tygodnia.

KROK 2. Określ, czy interesują Cię dane tylko dla swojego konta, czy też całego Allegro.

KROK 3. Ustal przedział czasu. Możesz także wskazać kategorię.

KROK 4. Twoim oczom ukażą się trzy wykresy i tabela. Możesz manipulować metrykami, aby zobaczyć, jak rozkładają się interesujące informacje. Jeśli chcesz, możesz także pobrać raport sprzedaży Allegro.

Analityka w Allegro pozwala także na monitorowanie cen. Zrobisz to, stosując się do poniższych korków:

KROK 1. Wybierz z sekcji Ceny opcję Rozkład poziomu cen.

KROK 2. Określ zakres (Twoje konto / cały serwis), przedział czasu, kategorię i/lub konkretny produkt (np. wpisując jego nazwę w pasek wyszukiwania).

KROK 3. Dane z historii sprzedaży Allegro zobaczysz w formie wykresu słupkowego i tabeli. Możesz zmieniać metryki za pomocą listy rozwijanej.

KROK 4. Jeśli chcesz, pobierz raport. Przyda Ci się do analizy rentowności sprzedaży Allegro.

Allegro statystyki sprzedaży – FAQ 

Kiedy jest największy ruch na Allegro?

Analiza trendów sprzedażowych Allegro wskazuje, że największy ruch na Allegro przypada na poniedziałki w okolicach godziny 11:00. Bardzo dobrymi dniami na Allegro sprzedaż są też wtorki i środy.

Czy analityka Allegro podpowiada co najlepiej sprzedaje się na portalu?

Funkcje Allegro Analytics dają wgląd w bardzo dokładne dane. Możesz w nich sprawdzić również trendy sprzedażowe na Allegro dla produktów w poszczególnych kategoriach (top sprzedaż).

Gdzie szukać statystyki sprzedaży Allegro? Gdzie wygenerujesz raporty dla siebie?

Wyniki sprzedaży Allegro i inne interesujące dane (np. statystyki cen, trendy w czasie, top 1000 produktów) ukazuje narzędzie Allegro Analytics. Możesz z niego korzystać, jeśli posiadasz konto sprzedażowe Allegro i opłacasz przynajmniej podstawowy abonament. Swój własny raport sprzedaży Allegro (rentowności swoich ofert i konta) wygenerujesz w darmowym narzędziu AlleSpark.

Gdzie znaleźć monitorowanie cen Allegro?

Jedną z najbardziej interesujących dla sprzedawców statystyką Allegro jest historia cen. Warto śledzić trendy w tym zakresie, aby tworzyć bardziej adekwatne strategie sprzedażowe. Ceny ofert Allegro można sprawdzić w Allegro Analytics (zakładki Rozkład poziomu cen i Historia cen w ofertach).

Co sprzedawać na Allegro?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co sprzedawać na Allegro. Aby znaleźć inspirację, możesz sięgnąć do naszego darmowego raportu 10 branż na Allegro lub zajrzeć w nasze artykuły ze statystykami Allegro sprzedaży dla m.in. elektroniki, kosmetyków czy kaw i herbat.

Czy Allegro statystyki sprzedaży mogą mi pomóc zwiększyć Allegro sprzedaż?

Aby zwiększyć Allegro sprzedaż, musisz dysponować przemyślaną strategią. Analityka Allegro i regularne analizowanie danych Allegro może Ci pomóc w planowaniu kolejnych kroków i optymalizowaniu wydatków. Praca analityczna zwykle przynosi efekty.

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?