Allegro Ceny – Program wsparcia dla sprzedających

Avatar for Karol Stoba

Karol Stoba

Marketplace Specialist

Opublikowane: 28 czerwca, 2024
Kategoria:
5
(3)

W ramach usługi kompleksowa obsługa Allegro zajmujemy się między innymi zgłaszaniem naszych klientów do akcji promocyjnych Allegro zwiększających sprzedaż. Jedną z nich są Allegro Ceny. To specjalny program wsparcia dla sprzedających, który pomaga w zajmowaniu lepszych pozycji na listingu. Nie wiesz, na czym dokładnie polega i jak do niego dołączyć? Przeczytaj ten artykuł, a wszystko stanie się jasne.

 1. Czym jest program Allegro Ceny?
 2. Kto może skorzystać z programu wsparcia Allegro Ceny?
 3. Co zrobić, aby serwis obniżył ceny ofert w ramach programu Allegro Ceny?
 4. Jak dołączyć do programu Allegro Ceny?
 5. Allegro Ceny – FAQ

Czym jest program Allegro Ceny?

Allegro Ceny powstało po to, aby wesprzeć sprzedających. Polega na automatycznym obniżaniu cen wyselekcjonowanych produktów w celu zwiększenia konkurencyjności ofert. To skutkuje:

 • efektywniejszym przyciąganiem zainteresowania kupujących, 
 • zajęciem lepszych pozycji na listingu (w przypadku sortowania od najniższych cen) oraz 
 • większą sprzedażą. 

Co szczególnie istotne, po obniżeniu cen Twoich ofert Allegro przyzna Ci wyrównanie kosztów wynoszące tyle, ile wartość obniżki! Jest zatem o co się starać – zakwalifikowanie do programu Allegro Ceny nic Cię nie kosztuje, a pozwala oferować klientom najlepsze możliwe ceny. 

➔ Program Allegro Ceny poprawia widoczność ofert w wynikach wyszukiwania według najniższych cen. A co zrobić, aby aukcje zajmowały dobre miejsca w sortowaniu domyślnym? Przekonaj się, czytając nasz artykuł o trafności Allegro.

➔ Skoro interesujesz się kwestią zwiększenia sprzedaży, może spodobać Ci się nasz najnowszy raport – 10 branż na Allegro, o których się mówi to spora dawka danych liczbowych i wskazówek pomagających w obsłudze Allegro Ads.

W ramach programu Allegro Ceny portal zwróci Ci wyrównanie wartości obniżki

Zastanawiasz się, jak to wygląda w praktyce? Dla lepszego zrozumienia posłużmy się przykładem.

Wyobraź sobie, że sprzedajesz na Allegro mgiełkę zapachową kosztującą 34,99 zł. Po dołączeniu do programu Allegro Ceny cena Twojej oferty uległa obniżeniu o 5 zł – do 29,99 zł. Dzięki temu udało Ci się zyskać przewagę konkurencyjną, ale co z potencjalnymi stratami wynikającymi z automatycznego obniżenia ceny? Otóż – nie musisz się nimi martwić! Za każdym razem, gdy ktoś kupi Twój produkt, portal przyzna Ci 5 zł jako wyrównanie. Nic więc nie tracisz!


➔ Dzięki Allegro Ceny skuteczność Twoich ofert wzrośnie. Oferta promocyjna to jednak niejedyny sposób na poprawę sprzedaży. Sprawdź nasz darmowy e-book Sekrety tworzenia ofert Allegro i poznaj sposoby na zwiększenie atrakcyjności swoich ofert.

Kto może skorzystać z programu wsparcia Allegro Ceny?

Jak widać, Allegro Ceny oferuje bardzo kuszące warunki. Niestety, nie każdy może dołączyć do programu. Obecnie serwis obejmuje wsparciem jedynie tych sprzedających, którzy spełniają poniższe rachunki:

 • posiadają aktywne konto firmowe Allegro oraz
 • utrzymują jakość sprzedaży co najmniej na poziomie neutralnym.

Jak zwiększyć szansę na obniżenie cen produktów przez program Allegro Ceny?

Możesz dodatkowo zwiększyć szansę na to, że Twoje oferty zyskają automatyczne obniżenie cen w ramach programu Allegro Ceny. W tym celu:

 • zastosuj w ofercie dowolną metodę promowania – np. wyróżnienia Allegro,
 • postaraj się o atrakcyjną (niską) cenę dostawy,
 • zaoferuj Allegro Smart jako opcję dostawy,
 • skróć deklarowany czas wysyłki,
 • zwiększ swoją jakość sprzedaży Allegro,
 • zadbaj o wysoki obrót (portal bierze pod uwagę ostatnie 30 dni).

Co zrobić, aby serwis obniżył ceny ofert w ramach programu Allegro Ceny?

To, że udało Ci się przystąpić do programu Allegro Ceny, jeszcze nie znaczy, że ceny Twoich ofert ulegną obniżeniu. Aby zwiększyć szanse na to, że uzyskasz wsparcie serwisu i ceny Twoich produktów zostaną zmniejszone, musisz spełnić co najmniej dwa warunki z poniższych:

 • Twoje oferty cechują się możliwie najbardziej konkurencyjną (niską) ceną,
 • Twoje oferty są powiązane z katalogiem produktów Allegro i/lub posiadają uzupełniony kod EAN,
 • Twoje oferty zawierają informację, że wystawiasz faktury VAT.

➔ Chcesz wystawiać na Allegro produkty bez kodu EAN, ale nie wiesz, jak to robić? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł Jak wystawiać produkty bez kodu EAN?.

Jak dołączyć do programu Allegro Ceny?

KROK 1. Zaloguj się na swoje firmowe konto Allegro i otwórz zakładkę Kampanie i programy.

KROK 2. Wybierz program Allegro Ceny.

KROK 3. Wciśnij pomarańczowy przycisk z napisem Zgłoś (znajdziesz go na dole strony). To wszystko!

Allegro Ceny – FAQ 

Jak naliczana jest prowizja Allegro od sprzedaży za oferty objęte obniżką w ramach Allegro Ceny?

Prowizja Allegro za oferty objęte automatyczną zmianą ceny jest wyliczana na podstawie pierwotnej ceny oferty. Tym samym, jeśli oferujesz produkt za 50 zł, a system obniżył ją do 45 zł, będzie obowiązywać Cię prowizja Allegro od 50 zł.

Czy automatyczna obniżka ceny produktów Allegro dotyczy całego asortymenty danego konta?

Niestety, nie. Obniżka ceny Allegro w ramach Allegro Ceny dotyczy tylko tych ofert, które spełniają warunki programu. Możesz jednak postarać się zwiększyć szanse swoich produktów na zakwalifikowanie do programu, stosując opcje promowania ofert. 

Jak często system Allegro Ceny kwalifikuje oferty do obniżki?

Program wsparcia Allegro Ceny weryfikuje oferty minimum raz dziennie. Dzięki temu regularnie wzrasta liczba produktów zakwalifikowanych do objęcia zmianą ceny.

Z jakiego powodu serwis może wykluczyć ofertę z programu Allegro Ceny?

Twoja oferta Allegro nie otrzyma automatycznej zmiany ceny, jeśli na innym kanale sprzedaży (np. we własnym sklepie internetowym) oferujesz ten sam produkt w niższej cenie niż na portalu. Dodatkowo warto wiedzieć, że każda zmiana ceny towaru powoduje wykluczenie z programu.

Skąd będę wiedzieć, że nastąpiła automatyczna zmiana ceny moich ofert?

Gdy tylko nastąpi automatyczna obniżka ceny Allegro, otrzymasz powiadomienie o tym fakcie na skrzynkę e-mail. Informacje o ofertach objętych programem sprawdzisz również przez API oraz znajdziesz w zakładce Mój asortyment.

Czy mogę zrezygnować z uczestnictwa w programie Allegro Ceny?

Jak najbardziej! Dzięki Allegro Ceny zwiększysz swoją konkurencyjność, ale nie masz obowiązku uczestnictwa w programie. Aby zrezygnować z programu automatycznego obniżania ceny produktów Allegro, możesz wykluczyć poszczególne oferty (korzystając z API lub zakładki Asortyment) lub całe konto (za pomocą funkcji Zarządzaj udziałem w zakładce Kampanie i programy).

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?