Super Sprzedawca Allegro – Czym Jest i Jak Zdobyć Odznakę

Avatar for Monika Ulbrych

Monika Ulbrych

Sales Specialist

Opublikowane: 1 marca, 2024
Kategoria:
5
(8)

Odznaka Super Sprzedawcy Allegro to z całą pewnością jeden z najskuteczniejszych sposobów na zachęcenie klientów do dokonania transakcji. Ta niepozorna ikona nie tylko poświadcza wysoką jakości obsługi, ale też daje kupującym dodatkowe profity w postaci monet (za które sprzedający nie ponosi opłaty). Co więcej, w oczach użytkowników Super Sprzedawca to sprzedawca godny zaufania. Stąd prowadzona przez nas kompleksowa obsługa Allegro zawsze celuje w utrzymanie tej odznaki. Oto kilka porad jak uzyskać to istotne wyróżnienie i szybko go nie stracić.

 1. Czym jest odznaka Super Sprzedawcy i dlaczego warto ją posiadać?
 2. Super Sprzedawca Allegro – warunki, żeby nim zostać
 3. Jak uzyskać tytuł Super Sprzedawcy Allegro? Praktyczne porady
 4. Podsumowanie

Czym jest odznaka Super Sprzedawcy i dlaczego warto ją posiadać?

Na Allegro są tysiące sprzedających, stąd kilka lat temu marketplace wprowadził specjalny program Super Sprzedawca Allegro, który pozwala wyróżnić najlepszych i najbardziej godnych zaufania. Każda firm może w tym programie uczestniczyć i postarać się o odznakę. Co na tym zyska? Przede wszystkim wyższą wiarygodność.

Charakterystyczne oznaczenie Super Sprzedawca Allegro od razu rzuca się w oczy, kiedy przeglądasz oferty różnych produktów w wyszukiwarce. Jako potencjalny kupujący, z góry wiesz, że ten właśnie sklep będzie godny zaufania – Super Sprzedawca Allegro działa już wystarczająco długo, aby zasłużyć sobie na renomę i nie musisz obawiać się, że towar przyjdzie zniszczony albo gdzieś zaginie.

Super Sprzedawca Allegro – warunki, żeby nim zostać

Od 4 września 2023 roku, aby dołączyć do programu Super Sprzedawca Allegro, musisz spełnić 5 warunków:

 1. Posiadać konto firmowe,
 2. Nie mieć przyznanego statusu apteki,
 3. Twoja jakość sprzedaży utrzyma się na poziomie Super+ lub Super minimum przez 14 dni z 30 (przy czym te dni nie muszą po sobie następować),  
 4. Twoja jakość utrzyma się na poziomie co najmniej dobrym przez minimum ostatnie 30 dni (liczą się średnie statystyki Super Sprzedawcy),
 5. W ciągu ostatnich 30 dni Twój sklep na Allegro zrealizował minimum 50 zamówień.

Zasady przyznawania tytułu Super Sprzedawcy są zatem dość restrykcyjne. Niespełnienie chociaż jednego z powyższych warunków dyskwalifikuje z udziału w programie.

Co więcej, co jakiś czas wymagania Allegro wobec sprzedawców ulegają zmianie. Dla przykładu, spójrz na warunki uzyskania Super Sprzedawcy sprzed roku:

 • należy posiadać min. 20 zrealizowanych zamówień (w ciągu ostatnich 30 dni),
 • utrzymywać zadowolenie kupujących na poziomie min. 4,95 (tyle musi wynosić średnia gwiazdek z ostatnich 30 dni),
 • uzyskać min. 100 ocen transakcji na koncie (dodanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy),
 • rozwiązywać dyskusje (nie możesz mieć żadnej nierozwiązanej dyskusji w ciągu ostatnich 30 dni),
 • przestrzegać regulaminu Allegro (jakiekolwiek odstępstwo od regulaminu może pozbawić Cię szansy na odznakę Super Sprzedawcy),
 • uzupełniać w terminie numery przesyłek (w ciągu ostatnich 30 dni wynik musi wynosić min. 80%),
 • udzielać terminowych odpowiedzi na wiadomości i dyskusje klientów.

Jak uzyskać tytuł Super Sprzedawcy Allegro? Praktyczne porady

1. Super Sprzedawca musi zrealizować co najmniej 50 zamówień

Jeśli jesteś na początku swojej przygody ze sprzedażą na Allegro i liczba Twoich zamówień jest znikoma, warto popracować nad jakością ofert oraz doborem odpowiednich metod promocji. Dzięki temu uda Ci się spełnić podstawowy wymóg programu, jakim jest zdobycie 50 zamówień w miesiącu. Uważasz, że to zbyt dużo? Spokojnie, z doświadczenia wiemy, że nawet początkujący sprzedawcy są w stanie osiągnąć taki wynik. 

Dobrą praktyką jest też dodawanie wiadomości do zamówienia klienta z prośbą o wystawienie oceny (jeśli jest zadowolony z dokonanego zakupu). Dzięki temu prawdopodobniej szybciej spełnisz kolejny warunek, czyli utrzymanie wysokich ocen jakości sprzedaży.

2. Uzupełnianie numerów przesyłek może zwiększyć jakość sprzedaży Allegro

Prace nad tym, aby podwyższyć swoją jakość sprzedaży do pułapu statystyki Super Sprzedawcy Allegro, warto zacząć od czegoś z pozoru banalnego acz istotnego: uzupełniania w terminie numerów przesyłek. Jest to bardzo istotny czynnik dla kupujących na Allegro – dzięki temu działaniu Twoi klienci mogą obserwować drogę swojej paczki. Jeśli problematyczna jest dla Ciebie ręczna obsługa sprzedaży i wpisywanie numerów (zwłaszcza jeśli zamówień jest coraz więcej), możesz skorzystać z programów, które generują i uzupełniają je automatycznie, np. Baselinkera. Dzięki automatyzacji zaoszczędzisz czas, zminimalizujesz pomyłki i zyskasz pewność, że Twoi klienci otrzymają numer nadania we właściwym czasie. 

3. Super Sprzedawcy Allegro szybko udzielają odpowiedzi na dyskusje i wiadomości – uruchom autoresponder

Klienci zadają pytania o każdej porze. Jeśli nie nadążasz odpowiadać na pytania i dyskusje, zastanów się nad wdrożeniem autorespondera (np. naszego autorskiego Allespark, który jest za darmo). To narzędzie wyśle do klientów automatyczną wiadomość Allegro w ustawionym przez Ciebie czasie. Dzięki temu zachowasz dobre statystyki jakości sprzedaży, co ma niebagatelny wpływ na uzyskanie statusu Super Sprzedawcy. 

W treści automatycznej wiadomości możesz poinformować klienta, że odpowiesz najszybciej jak to możliwe. Pamiętaj jednak, aby znaleźć czas na faktyczne odpowiedzi. Twoi klienci pytają o produkt, który ich interesuje – zdając się tylko na autoresponder Allegro, możesz stracić okazję do sprzedaży.

4. Zadowolenie kupujących ma ogromny wpływ na jakość sprzedaży Allegro Super Sprzedawcy

Czasami zdarza się, że mimo wszelkich starań, aby klient był zadowolony, wystawia on negatywną ocenę lub ucina gwiazdki. Są to sytuacje, które mogą zaprzepaścić szansę na odznakę Super Sprzedawcy, ale nic straconego! 

Spróbuj skontaktować się z klientem i wyjaśnić sprawę. W tym celu postaraj się zrozumieć jego punkt widzenia. Przeproś za ewentualne komplikacje i zaoferuj rekompensatę za niedogodności, zwłaszcza jeśli okaże się, że błąd wystąpił po Twojej stronie (to może zdarzyć się każdemu). Postaraj się rozwiązać sytuację i poproś o usunięcie opinii / rozwiązanie dyskusji Allegro. Większość klientów zgadza się na to, jeśli ich problem zostanie rozwiązany. Więcej o negatywnych opiniach dowiesz się z naszego artykułu Negatywne komentarze Allegro – usuwanie, zmiana, reagowanie.

5. Naruszenie regulaminu Allegro może wykluczyć Cię z grona Super Sprzedawców

Decydując się na sprzedaż na Allegro, akceptujesz warunki serwisu. Zadbaj o to, aby Twoje działania były w pełni zgodne z tymi wymogami i przede wszystkim:

 • nie umieszczaj napisów na grafikach,
 • na zdjęciach i w opisach przedstawiaj tylko oferowany produkt,
 • nie zachęcaj do zakupów poza Allegro (Super Sprzedawcy tego nie robią!),
 • decydując się na udział w akcjach sprzedażowych, zapoznaj się z ich zasadami, aby nie podejmować działań, które nie są akceptowane,
 • umieszczaj miniatury z białym tłem bez zbędnych elementów (np. aranżacji).

➔ Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak poprawnie tworzyć oferty Allegro, zapoznaj się z naszym darmowym e-bookiem o copywritingu na Allegro.


To tylko nieliczne z zasad, które stoją na drodze do uzyskania upragnionego odznaczenia. Wszystkie pozostałe (te mniej popularne) znajdziesz w regulaminie Allegro.

Super Sprzedawca Allegro to znak dla klientów, że jesteś SUPER! 

Odznaka Super Sprzedawcy to potwierdzenie, że klienci mogą liczyć na bezpieczne i szybkie zakupy na Twoim koncie, ale nie tylko… Gdy otrzymasz wyróżnienie, możesz cieszyć się darmowymi monetami, które pojawią się przy Twoich ofertach – są rozdysponowane w zależności od wartości oferty. To bardzo ważne, ponieważ monety skutecznie zachęcają do zakupów. Nic dziwnego, że statystyka Super Sprzedawcy zwykle prezentuje się tak spektakularnie!

Co więcej, każdy Super Sprzedawca Allegro ma też łatwiejsze dołączenie do programu Allegro Smart. Jest to o tyle istotne, że już miliony Polaków korzystają z tej formy tańszej dostawy i chętniej kupują od sprzedawców oferujących tę możliwość.

Pamiętaj! Status Super Sprzedawcy Allegro weryfikowany jest codziennie. Oznacza to, że jeśli któryś z parametrów uzyska słabe wyniki, istnieje prawdopodobieństwo utraty odznaki – nawet z dnia na dzień!

Spodobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdki, aby dodać ocenę.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 8

Bądź pierwszy!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?